Постанова Кабінету Міністрів України “Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 01.10.2014 р. № 531

Редакція: 21.07.2015 р.

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 1 жовтня 2014 року № 531

Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

Із змінами і доповненнями, внесеними
постановою Кабінету Міністрів України
від 08 липня 2015 року № 471
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Установити, що:
1) особи, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами або були добровільно застраховані та переселилися з тимчасово окупованої території, району проведення антитерористичної операції або зони надзвичайної ситуації (далі – застраховані особи), мають право на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, а до завершення заходів, пов’язаних з утворенням зазначеного Фонду та його робочих органів, – робочими органами Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі – фонди) відповідно до пункту 6 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” зазначеного Закону за фактичним місцем проживання у порядку, встановленому правліннями фондів.
(абзац перший підпункту 1 пункту 1 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. № 471)
Матеріальне забезпечення виплачується застрахованим особам в установленому порядку через банки;
2) матеріальне забезпечення та соціальні послуги надаються за умови подання документів, що підтверджують право застрахованих осіб на їх надання, а у разі відсутності таких документів – на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.
У разі відсутності у зазначеному Реєстрі необхідних відомостей матеріальне забезпечення надається у мінімальному розмірі, встановленому правліннями фондів, з наступним перерахуванням сум матеріального забезпечення після надходження документів, що підтверджують право застрахованих осіб на його надання.
1 1. Установити, що дія цієї постанови поширюється на застрахованих осіб, які перебувають (перебували) у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями чи фізичними особами, що зареєстровані на тимчасово окупованій території, в районі проведення антитерористичної операції або в зоні надзвичайної ситуації, але фактичне місце проживання яких розташоване на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
(постанову доповнено пунктом 1 1 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. № 471)
2. Рекомендувати правлінню Фонду соціального страхування прийняти власні нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цієї постанови.
(пункт 2 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.07.2015 р. № 471)
Прем’єр-міністр України
А. Яценюк
Постанова Кабінету Міністрів України “Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 01.10.2014 р. № 531

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>