Наказ Міністерства юстиції України “Про врегулювання доступу до реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України” від 26.07.2013 р. № 1538/5

Редакція: 31.12.2014 р.

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 26 липня 2013 року № 1538/5
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
29 липня 2013 р. за № 1270/23802

Про врегулювання доступу до реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України

Із змінами і доповненнями, внесеними
наказами Міністерства юстиції України
від 14 жовтня 2013 року № 2150/5,
від 26 грудня 2014 року № 2175/5
Відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”, пункту 3 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 395,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких наказів Міністерства юстиції України, що додаються.
2. Установити, що у разі державної реєстрації відомостей про зміну застави повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об’єктів (далі – судна), відступлення прав на предмет застави за договором, припинення застави суден та/або надання інформації про наявність чи відсутність застави суден нотаріус за відсутності даних про відповідну заставу суден у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна використовує дані Державного реєстру іпотек та Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна (далі – Реєстри).
У разі коли наявні у Реєстрах записи про заставу суден є чинними, нотаріус на підставі заяви, поданої відповідно до Порядку ведення Державного реєстру обтяжень рухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 липня 2004 року № 830, вносить відомості про заставу суден з Реєстрів до Державного реєстру обтяжень рухомого майна із зазначенням реєстраційних номерів та дат реєстрації таких записів у відповідних Реєстрах, після чого проводить державну реєстрацію відомостей про зміну, припинення обтяжень чи видає завірені витяги.
3. Департаменту взаємодії з органами влади (Палій Н. О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади”.
4. Державному підприємству “Інформаційний центр” Міністерства юстиції України (Добжанський В. Б.) забезпечити доступ нотаріусам та державним виконавцям до даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек.
5. Цей наказ набирає чинності через два місяці з дня його офіційного опублікування та застосовується з 01 січня 2014 року.
(пункт 5 у редакції наказу Міністерства юстиції України від 14.10.2013 р. № 2150/5)
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної реєстраційної служби України Ворону Д. М. та директора Департаменту взаємодії з органами влади Палій Н. О.
Міністр
О. Лукаш
 

 

ПОГОДЖЕНО:
 

 

Перший заступник Голови
Державної виконавчої служби України
І. В. Миронюк
 

 

Голова Державної
реєстраційної служби України
Д. М. Ворона
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства юстиції України
від 26 липня 2013 року № 1538/5
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 липня 2013 р. за № 1270/23802
ЗМІНИ
до деяких наказів Міністерства юстиції України
1. Пункт 1 втратив чинність
(у зв’язку з втратою чинності наказом Міністерства юстиції України від 02.08.2011 р. № 1936а/5 згідно з наказом Міністерства юстиції України від 26.12.2014 р. № 2175/5)
2. Внести до Порядку доступу державних виконавців до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 26 грудня 2012 року № 1964/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2013 року за № 2/22534, такі зміни:
1) пункт 1 доповнити новим абзацом такого змісту:
“У випадку, передбаченому цим Порядком, державні виконавці під час примусового виконання рішень відповідно до закону мають доступ до Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та Державного реєстру іпотек (далі разом – Реєстри).”;
2) пункти 3, 5 після слів “користувача до Державного реєстру прав” доповнити словами “та Реєстрів”;
3) у пункті 4:
після абзацу другого доповнити пункт новими абзацами третім – шостим такого змісту:
“У разі відсутності відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно, об’єкт незавершеного будівництва та обтяження таких прав у Державному реєстрі прав користувач під час примусового виконання рішень відповідно до закону користується інформацією про зареєстровані права власності або інші речові права з Реєстру прав власності на нерухоме майно, про обтяження речових прав з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та/або про іпотеки з Державного реєстру іпотек.
Пошук відомостей здійснюється:
у Реєстрі прав власності на нерухоме майно за суб’єктом речового права на нерухоме майно;
у Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державному реєстрі іпотек за ідентифікаційними даними фізичної або юридичної особи, щодо майна якої встановлено обтяження / боржника.”.
У зв’язку з цим абзаци третій, четвертий вважати відповідно абзацами сьомим та восьмим;
абзац сьомий після слів “Державного реєстру прав” доповнити словами “та Реєстрів”;
абзац восьмий викласти у такій редакції:
“За результатом пошуку користувач формує інформаційні довідки з Державного реєстру прав та Реєстрів, які залишаються у виконавчому провадженні.”;
4) пункт 6 після слів “Державному реєстрі прав” доповнити словами “та Реєстрах”;
5) у пункті 8:
абзац другий після слів “Державним реєстром прав” доповнити словами “та Реєстрами”;
абзац четвертий після слів “Державного реєстру прав” доповнити словами “та Реєстрів”;
абзац п’ятий після слів “Державним реєстром прав” доповнити словами “та Реєстрами”;
6) пункт 9 після слів “доступ до Державного реєстру прав” доповнити словами “та Реєстрів”.
Директор Департаменту
взаємодії з органами влади
Н.О. Палій
Наказ Міністерства юстиції України “Про врегулювання доступу до реєстрів інформаційної системи Міністерства юстиції України” від 26.07.2013 р. № 1538/5

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>