Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про затвердження Інструкції з проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії” від 30.12.2014 р. № 381

Редакція: 13.02.2015 р.

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
від 30 грудня 2014 року № 381
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
28 січня 2015 року за № 92/26537

Про затвердження Інструкції з проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії

На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1210 «Про затвердження Порядку проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії» та підпункту 10 пункту 4 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Держбуду України від 25 липня 2001 року № 150 «Про затвердження Інструкції про проведення перевірок визначення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств та організацій», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 серпня 2001 року за № 689/5880.
3. Управлінню ціноутворення, економіки та договірних відносин у будівництві (Шоломицька Л.М.) разом з Департаментом нормативно-правового регулювання (Малашкін М.А.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Ісаєнка Д.В.
Перший заступник
Міністра
В.Є. Кістіон
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства регіонального розвитку,
будівництва та житлово-комунального
господарства України
від 30 грудня 2014 року № 381
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
28 січня 2015 р. за № 92/26537
ІНСТРУКЦІЯ
з проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії
1. Ця Інструкція визначає окремі питання проведення Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії (далі – бюджетні кошти).
2. Перевірка проводиться згідно із Порядком проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03 серпня 1998 року № 1210.
3. Перевірці підлягають замовники будівництва, а також у разі потреби інші учасники інвестиційної діяльності – проектно-вишукувальні, підрядні організації, підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання, що надають відповідні послуги.
4. Мінрегіон формує річний план проведення перевірок, який затверджує заступник Міністра відповідно до розподілу обов’язків та повноважень.
5. Мінрегіон за сім календарних днів до початку проведення перевірки надсилає замовнику будівництва повідомлення про проведення перевірки із зазначенням матеріалів, які мають бути надані Мінрегіону.
6. Для проведення перевірки Мінрегіону замовником надаються:
1) в обов’язковому порядку:
проектна документація, затверджена в установленому законодавством порядку;
договір підряду та додаткові угоди до нього;
договірна ціна і розрахунки вартості будівельних робіт та інших витрат до неї;
розрахунки витрат на придбання та доставку устаткування на будову;
обґрунтування витрат з утримання служби замовника будівництва;
кошториси на проектно-вишукувальні роботи;
довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма № КБ-3);
акти приймання виконаних будівельних робіт (форма № КБ-2в), відомості ресурсів та розрахунки інших супутніх витрат до них;
розрахункові документи, що підтверджують факт продажу матеріалів та устаткування, та товарно-транспортні накладні на їх перевезення;
2) у разі необхідності:
журнал обліку виконаних робіт (форма № КБ-6);
звіти про витрати основних матеріалів у будівництві у зіставленні з виробничими нормами (форма № М-29);
матеріальні звіти (форма № М-19);
типові форми первинних облікових документів з обліку роботи будівельних машин та механізмів.
7. За результатами перевірки замовнику будівництва надсилається лист Мінрегіону, у якому вказується про відповідність (невідповідність) вартості будівництва об’єктів вимогам нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, що діяли на дату проведення розрахунків за виконані будівельні роботи.
У разі виявлення невідповідності вартості будівництва об’єктів вимогам нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, які споруджуються із залученням бюджетних коштів, що діяли на дату проведення розрахунків за виконані будівельні роботи, до листа Мінрегіону додаються рекомендації щодо їх усунення за формою, наведеною у додатку до цієї Інструкції.
Начальник Управління
ціноутворення, економіки
та договірних відносин
у будівництві

Л.М. Шоломицька

 
Додаток
до Інструкції з проведення перевірки
дотримання вимог нормативних
документів і нормативів обчислення вартості
будівництва об’єктів, що споруджуються із
залученням бюджетних коштів, а також коштів
державних і комунальних підприємств, установ
та організацій, кредитів, наданих під державні
гарантії
(пункт 7)
Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Про затвердження Інструкції з проведення перевірки дотримання вимог нормативних документів і нормативів обчислення вартості будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, а також коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, кредитів, наданих під державні гарантії” від 30.12.2014 р. № 381

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>