Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо випадків суперечності норм підзаконного акту нормам закону” від 06.03.2015 р. № 5.2-32-488

ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ ФОНДУ СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ
ЛИСТ
від 06.03.2015 р. № 5.2-32-488
Щодо випадків суперечності норм підзаконного акту нормам закону
Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності ретельно розглянула Ваш лист та, в межах компетенції, повідомляє наступне.
Відповідно до прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 23.09.99 № 1105-XIV, Кабінет Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язано:
- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
- забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
- забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Вища юридична сила закону полягає у тому, що всі підзаконні нормативно-правові акти приймаються на основі законів та за своїм змістом не повинні суперечити їм. Підпорядкованість таких актів законам закріплена у положеннях Конституції України.
Так, відповідно до частини третьої статті 106 Конституції України, Президент на основі та на виконання Конституції і законів України видає укази і розпорядження, які є обов’язковими до виконання на території України.
Згідно з частиною третьою статті 113 Конституції України Кабінет Міністрів України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України.
Отже, у випадку суперечності норм підзаконного акта нормам закону слід застосовувати норми закону, оскільки він має вищу юридичну силу.
В. о. директора
Т.А. Нагорна
Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності “Щодо випадків суперечності норм підзаконного акту нормам закону” від 06.03.2015 р. № 5.2-32-488

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>