Лист Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття “Про подання звітності роботодавцями” від 20.10.2014 р № ДЦ-01-7082/0/6-14

ФОНД ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ НА ВИПАДОК БЕЗРОБІТТЯ
ПРАВЛІННЯ ФОНДУ

ЛИСТ

від 20.10.2014 р № ДЦ-01-7082/0/6-14

Про подання звітності роботодавцями

<…>

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р № 5067-VI (далі – Закон) роботодавці зобов’язані подавати до центрів зайнятості наступну звітність:

• інформацію про зайнятість та працевлаштування громадян мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню (абзац 2 частини 3 статті 14 Закону);

• інформацію про попит на робочу силу (вакансії) (абзац 2 пункту 4 частини 3 статті 50 Закону). Форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)», затверджена наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р № 316 (далі – Форма звітності № 3-ПН);

• інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці (абзац 3 пункту 4 частини 3 статті 50 Закону) Форма звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане Масове вивільнення працівників у зв’язку Із змінами в організації виробництва і праці », затверджена наказом Міністерства соціальної політики від 31.05.2013 р № 317 (далі – Форма звітності № 4-ПН).

Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 14 Закону та Порядком надання роботодавцями територіальним органам Державної служби зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, затвердженим наказом Мінсоцполітики від 16.05.2013 р № 271, роботодавці щорічно, не пізніше 1 лютого після звітного року, подають «Інформацію про зайнятість и працевлаштування громадян, что мают додаткові гарантії у спріянні працевлаштування» незалежно від місцезнаходження.

За ненадання або несвоєчасне надання зазначеної інформації стягнення штрафу Законом не передбачено.

Відповідно до абзацу 2 пункту 4 частини 3 статті 50 Закону роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати до державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії). Наказом Мінсоцполітики від 31.05.2013 р № 316 затверджено форму звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».

Відповідно до Порядку подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» Форма звітності № 3-ПН подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше 10-ти робочих днів з дати відкриття вакансії незалежно від місцезнаходження роботодавця.

За неподання або несвоєчасне подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» стягнення штрафу Законом не передбачено.

Відповідно до абзацу третього пункту 4 частини третьої статті 50 Закону роботодавці надають до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ та організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання за два місяці до вивільнення за формою звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане Масове вивільнення працівників у зв’язку Із змінами в організації виробництва і праці». Згідно з Порядком подання форми звітності № 4-ПН «Інформація про заплановане Масове вивільнення працівників у зв’язку Із змінами в організації виробництва і праці», затвердженим наказом Міністерства соціальної політики від 31.05.2013 р № 317, форма звітності № 4-ПН подається за місцем реєстрації платника єдиного внеску.

З урахуванням ситуації на території проведення АТО зазначена норма може бути реалізована шляхом надання такої інформації через поштове відділення (рекомендованим листом) або у відповідний обласний центр зайнятості. Підтвердженням подачі інформації в зазначених випадках є корінець відправлення з відділення пошти або відмітка обласного центру зайнятості про її отримання.

Слід зазначити, що за неподання або порушення роботодавцем установленого порядку надання даних за формою № 4-ПН відповідно до частини б статті 53 Закону стягується штраф у чотириразовому розмірі заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення.

Окремо повідомляємо, що на 16.10.2014 р Луганський та Донецький обласні центри зайнятості виконують свої функції за адресами: вул. Гагаріна, 116, м Сєверодонецьк, Луганська обл., 93412 і пр. Металургів, 846, м.Маріуполь, Донецька обл., 87539 відповідно.

Голова правління Фонду                                         С. Кондратюк

Лист Правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття “Про подання звітності роботодавцями” від 20.10.2014 р № ДЦ-01-7082/0/6-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>