Лист Пенсійного фонду України “Щодо поширення обмеження розміру пенсії на підприємців-пенсіонерів, які не отримують дохід від підприємницької діяльності” від 22.04.2015 р № 24480/02-20

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.04.2015 р. N 24480/02-20

З 1 квітня 2015 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення” N 213-VIII від 02.03.2015 р., яким, зокрема, встановлюється особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

Незалежно від факту роботи і посади, на якій працюють пенсіонери, призначена пенсія (незалежно від її виду та Закону, згідно з яким призначена) виплачується в повному обсязі інвалідам I і II груп, інвалідам війни III групи та учасникам бойових дій, особам, на яких поширюється дію пункту 1 статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та особам, на яких поширюється дія пункту 3 Прикінцевих положень Закону.

Що стосується визначення працюючих пенсіонерів, то статтею 11 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” визначено коло осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, зокрема це фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок).

Відповідно до статті 4 Закону України “Про зайнятість населення” до зайнятого населення відносяться особи, зокрема, які забезпечують себе роботою самостійно.

Відповідно до частини 3 статті 46 Закону України від 15.05.2003 р. N 755-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” фізична особа позбавляється статусу підприємця з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Пунктом 2.21 розділу II Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. N 22-1, передбачено, що документами, підтверджуючими, що особа не працює (не здійснює діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), є: трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку за формою згідно з додатком 1 до Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 18.06.2014 р. N 10-1 (далі – Положення), а при необхідності – за формою згідно з додатком 3 до Положення, і відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця за наявними в органі, що призначає пенсію, даними.

Враховуючи викладене, в період здійснення підприємницької діяльності пенсіонер вважається працюючим (незалежно від факту отримання доходу).

Заступник Голови правління

В. Машкін

Лист Пенсійного фонду України “Щодо поширення обмеження розміру пенсії на підприємців-пенсіонерів, які не отримують дохід від підприємницької діяльності” від 22.04.2015 р № 24480/02-20

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>