Лист Пенсійного фонду України “Щодо нарахування ЄСВ на суми компенсації за невикористану відпустку” від 03.01.2012 р. № 33/03-20

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 03.01.2012 р. № 33/03-20
Щодо нарахування ЄСВ на суми компенсації за невикористану відпустку
Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суми компенсації за невикористану відпустку і повідомляє.
Базою для нарахування єдиного внеску для роботодавців та найманих працівників відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон) є сума нарахованоїзаробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України “Про оплату праці”.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. № 5, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 р. за № 114/8713.
Відповідно до статті 116 Кодексу законів про працю України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
Згідно з підпунктом 2.2.12 Інструкції зі статистики заробітної плати суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток та додаткових відпусток працівникам, які мають дітей, у розмірах, передбачених законодавством, входять до фонду оплати праці у складі фонду додаткової заробітної плати. Таким чином, зазначені виплати є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску.
Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170.
Пунктом 7 розділу I Переліку передбачено, що виплати в установленому розмірі особам, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи (крім надбавок та доплат до тарифних ставок (окладів, посадових окладів) у розмірах, передбачених законодавством, за роботу на територіях радіоактивного забруднення, оплата додаткових відпусток, що надаються відповідно до Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”), не є базою для нарахування та утримання єдиного внеску.
Отже, суми доплати у розмірах, передбачених законодавством, за роботу на територіях радіоактивного забруднення є базою для нарахування єдиного внеску.
Перший заступник
Голови правління
В. Кравчук
Лист Пенсійного фонду України “Щодо нарахування ЄСВ на суми компенсації за невикористану відпустку” від 03.01.2012 р. № 33/03-20

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>