Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики “Щодо порядку приєднання до мереж основного споживача” від 16.07.2013 р. № 4818/26/47-13

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 16.07.2013 р. № 4818/26/47-13
(Витяг)
<…>
Статтею 1 Закону України “Про електроенергетику” визначено, що приєднання електроустановки (далі – приєднання) – надання електропередавальною організацією послуги замовнику із створення технічної можливості для передачі (прийняття) в місце приєднання електроустановки замовника відповідної потужності до електричних мереж електропередавальної організації (у тому числі новозбудованих) електричної енергії необхідного обсягу з дотриманням показників її якості та надійності.
Стандартне приєднання – приєднання електроустановки (крім електроустановок, призначених для виробництва електричної енергії) замовника до діючих мереж електропередавальної організації на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності: перший ступінь – до 16 кВт включно; другий ступінь – від 16 кВт до 50 кВт включно; третій ступінь – від 50 кВт до 160 кВт включно.
Отже, на законодавчому рівні визначено, що послуга з приєднання надається виключно електропередавальною організацією.
При цьому стандартним приєднанням може бути виключно приєднання до мереж електропередавальної організації, яке відповідає критеріям, визначеним Законом (до 300 метрів діючих мереж електропередавальної організації та до 16 кВт (до кінця 2014 року)).
Відповідно до положень пункту 1.5 Правил приєднання електроустановок до електричних мереж, затверджених постановою НКРЕ від 17.01.2013 № 32 (далі – Правила), суб’єкт господарювання має право за зверненням замовника погодити приєднання його електроустановок до власних технологічних електричних мереж у рахунок зменшення дозволеної потужності за договором про постачання електричної енергії або в межах резерву потужності існуючих трансформаторів та пропускної спроможності електричних мереж цього суб’єкта у відповідний період доби. Про своє рішення щодо погодження суб’єкт господарювання протягом трьох робочих днів з дня отримання звернення повідомляє замовнику.
У разі приєднання електроустановок замовника до електричних мереж суб’єкта господарювання, який не є електропередавальною організацією, електропередавальна організація, на території здійснення ліцензованої діяльності якої розташовані електроустановки замовника,видає технічні умови на приєднання до електричних мереж цього суб’єкта господарювання, які погоджуються цим суб’єктом господарювання.
Плата за приєднання до електричних мереж суб’єкта господарювання визначається електропередавальною організацією відповідно до Методики розрахунку плати за приєднання електроустановок до електричних мереж.
Електроустановки, які внаслідок приєднання до технологічних електричних мереж суб’єкта господарювання стають транзитними, мають бути забезпечені оперативно-технічним обслуговуванням персоналом власника транзитних установок або за відповідним договором зі спеціалізованою організацією, яка має право на виконання таких робіт.
Таким чином, приєднання електроустановок замовників до мереж інших суб’єктів господарювання, що не є електропередавальними організаціями, незалежно від відстані до цих мереж чи від заявленої потужності, не підпадає під визначення стандартного та має здійснюватись в порядку, передбаченому розділом III Правил.
Додатково повідомляємо, що згідно з частиною першою статті 67 Господарського кодексу України (далі – ГКУ) відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів, укладених сторонами за взаємною згодою із визначенням в них істотних умов та з дотриманням положень чинного законодавства України.
З повагою,
Член Комісії                                                Ю. Власенко
Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики “Щодо порядку приєднання до мереж основного споживача” від 16.07.2013 р. № 4818/26/47-13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>