Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики “Щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії” від 24.07.2013 р. № 5055/26/47-13

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ

ЛИСТ

від 24.07.2013 р. № 5055/26/47-13

Щодо надання роз’яснень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), розглянула лист АК “Харківобленерго” від 16.07.2013 № 26Е-03/05-34418 щодо надання роз’яснень та в межах своєї компетенції повідомляє.
Відповідно до положень пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі – Правила), дозволена потужність – це максимальна величина потужності, яку електропередавальна організація дозволила споживачу для одночасного використання (одночасного ввімкнення струмоприймачів) за кожним об’єктом споживача на підставі нормативно-технічних документів відповідно до умов договору; договірна величина споживання електричної енергії – це узгоджена в договорі між постачальником електричної енергії і споживачем величина обсягу електричної енергії на відповідний розрахунковий період.
Згідно з абзацом першим пункту 4.1 Правил постачання електричної енергії всім споживачам здійснюється відповідно до режимів, передбачених договорами.
Положеннями пункту 4.2 Правил встановлено, що відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії в наступному році з помісячним або поквартальним розподілом подаються споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом у термін, обумовлений договором.
При цьому, відповідно до положень пункту 4.4 Правил споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом протягом п’яти робочих днів від дня отримання звернення розглядає заяву споживача, приймає рішення за цим зверненням та не пізніше шостого робочого дня від дня отримання звернення письмово повідомляє споживача про результати розгляду заяви. Пропозиції споживача щодо коригування договірних величин є пріоритетними за умови попередньої оплати додатково заявлених обсягів та отримання постачальником за регульованим тарифом заяви споживача не пізніше ніж за п’ять робочих днів до закінчення розрахункового періоду. Постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право відмовити споживачу в коригуванні (збільшенні) договірних величин у разі невиконання споживачем своїх зобов’язань щодо оплати електричної енергії за договором про постачання електричної енергії.
Таким чином, у разі дотримання споживачем встановленого Правилами порядку коригування договірної величини споживання електричної енергії, постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має здійснити коригування договірної величини споживання електричної енергії таким чином, щоб скоригована величина, з урахуванням графіка роботи споживача, не призвела до перевищення величини дозволеної потужності, що зазначена в договорі про постачання електричної енергії.
Враховуючи вищенаведене, якщо заявлений споживачем на коригування обсяг очікуваного споживання електричної енергії на об’єкті у розрахунковому періоді більший ніж максимально-можливий обсяг споживання електричної енергії на цьому об’єкті у розрахунковому періоді відповідно до умов договору про постачання електричної енергії, то постачальник електричної енергії за регульованим тарифом, у разі дотримання споживачем встановленого Правилами порядку коригування договірних величин, має здійснити коригування договірної величини споживання електричної енергії до рівня максимально-можливого обсягу споживання електричної енергії на цьому об’єкті у розрахунковому періоді.
Член НКРЕ                                                                 Ю. Власенко
Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики “Щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії” від 24.07.2013 р. № 5055/26/47-13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>