Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг “Щодо відносин між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами – споживачами газу” від 16.03.2015 р. № 2375/15/61-15

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ЛИСТ
від 16.03.2015 р. № 2375/15/61-15
Щодо відносин між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами – споживачами газу
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), розглянула Ваш запит від 06.03.2015 та в межах компетенції повідомляє.
Відносини між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами – споживачами газу регулюються Правилами надання населенню послуг з газопостачання, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.99 № 2246 (далі – Правила).
Згідно з вимогами пункту 29 Правил споживач зобов’язаний безперешкодно допускати у свої житлові та підсобні приміщення, де розташовані газові прилади і пристрої, лічильники газу, представників газопостачального (газорозподільного) підприємства після пред’явлення ними відповідних службових посвідчень для:
- локалізації та ліквідації аварійних ситуацій;
- відключення та заміни газових приладів і пристроїв, усунення порушень і несправностей в їх роботі, проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання і дворових газопроводів, перевірки показань лічильників газу, наявності та цілості пломб на них;
- демонтажу або монтажу лічильників газу, пов’язаного з проведенням їх планової повірки;
- звіряння показників фактично використаних у попередньому році та першому півріччі поточного року обсягів природного газу;
- установлення лічильника газу, що здійснюється з ініціативи та за кошти газопостачальних (газорозподільних) підприємств або за рахунок інших джерел.
Згідно з вимогами пункту 34 Правил споживач несе відповідальність згідно із законодавством, зокрема, за відмову у доступі до власних житлових і підсобних приміщень, де розташовані газові прилади і пристрої, лічильники газу, представникам газопостачального (газорозподільного) підприємства для контрольного зняття показань лічильників газу, демонтажу або монтажу лічильників газу, пов’язаного з проведенням їх планової повірки, а також порушення інших вимог цих Правил.
Пунктом 35 Правил встановлено, що про порушення, допущені споживачем під час користування газом, відповідальні представники газорозподільного (газопостачального) підприємства складають акт-претензію у двох примірниках, один з яких залишається у споживача.
На підставі акта-претензії визначається розмір завданих споживачем збитків, які відшкодовуються ним відповідно до законодавства.
Разом з тим, слід зазначити, що форми попередження, припису тощо, які оформлюються з метою інформування споживача про необхідність надання споживачем доступу до житлових і підсобних приміщень, де розташовані газові прилади і пристрої, лічильники газу, представникам газопостачального (газорозподільного) підприємства для контрольного зняття показань лічильників газу, нормативно-правовими актами, що регулюють відносини між газопостачальними, газорозподільними підприємствами та фізичними особами (споживачами газу), не передбачено.
При цьому, у разі коли між споживачем і газопостачальним (газорозподільним) підприємством не досягнуто згоди про надання послуг з газопостачання, розміру їх оплати, відшкодування збитків, спірні питання вирішуються в судовому порядку (пункт 39 Правил).
Окремо слід зазначити, що з питань щодо функціонування служби експлуатації внутрибудинкового газового обладнання ПАТ “Одесагаз” Ви можете звернутися безпосередньо до ПАТ “Одесагаз” як розпорядника вказаної інформації відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації”.
Член НКРЕКП
В. Тарасюк
Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг “Щодо відносин між газопостачальними підприємствами, газорозподільними підприємствами та фізичними особами – споживачами газу” від 16.03.2015 р. № 2375/15/61-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>