Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг “Про оплату електричної енергії, використовуваної для освітлення боксів паркінгу” від 20.03.2015 р. № 2590/17.2/61-15

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ЛИСТ
від 20.03.2015 р. № 2590/17.2/61-15
Про оплату електричної енергії, використовуваної для освітлення боксів паркінгу
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянула ваш лист від 05.03.2015 № 05-03-1/15 щодо оплати електричної енергії, яка використовується для освітлення боксів паркінгу, та повідомляє наступне.
Тарифи на електроенергію, що відпускається населенню, затверджені постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 497 (Постанова № 497) (із змінами), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 року за № 598/20911 (далі – Тарифи). Тарифи на електроенергію для населення встановлено залежно від категорій споживачів.
Особливості застосування тарифів на електроенергію для населення регулюються Порядком застосування тарифів на електроенергію, затвердженим постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498 (Порядок № 498), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 року за № 599/20912 (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 2.1 Порядку (Порядок № 498) до категорії населення належать фізичні особи (громадяни), які споживають електричну енергію для власних побутових потреб у житлових будинках, квартирах (у тому числі квартирах, які розташовані на цокольних поверхах багатоквартирних житлових будинків), гуртожитках; для потреб особистого селянського господарства, присадибних і садових ділянок, дач; для освітлення особистих гаражів та боксів.
Отже, Порядок (Порядок № 498) визначає цілі споживання електроенергії населенням. До комунально-побутових потреб населення належать індивідуальні витрати електроенергії на побутове освітлення, опалення, приготування їжі, роботу електричних побутових пристроїв (пральних машин, холодильників тощо), приватної комп’ютерної та оргтехніки, санітарно-гігієнічні та культурні потреби.
Відповідно до пункту 2.1.1 Порядку (Порядок № 498) населенню, яке розраховується з ліцензіатом за загальним розрахунковим засобом обліку та об’єднане шляхом створення юридичної особи, відпуск електричної енергії проводиться за тарифами для населення.
Виходячи із вищенаведеного, оплачувати електроенергію за тарифами для населення, мають право лише споживачі, які забезпечують споживання електроенергії безпосередньо населенням в окремих жилих будинках, квартирах, гуртожитках, гаражах та боксах для особистих автомобілів та човнів.
Таким чином, електрична енергія, яка споживається балансоутримувачем багатоквартирного будинку на освітлення паркінгів та стоянок розмішених в підвальних приміщеннях або на прибудинкових територіях, оплачується за тарифом 41,94 коп. за 1 кВт·год (з ПДВ) відповідно до пункту 1.6 Тарифів (Постанова № 497) та Примітки (Постанова № 497).
Разом з тим, слід зазначити, що відповідно до статті 54 Господарського кодексу України на суб’єктів господарювання, які здійснюють некомерційну господарську діяльність, поширюються загальні вимоги щодо регулювання господарської діяльності з урахуванням особливостей її здійснення різними суб’єктами господарювання, які визначаються цим Кодексом та іншими законодавчими актами.
Отже, якщо послуги із функціонування паркінгів та стоянок, розміщених в підвальних приміщеннях або на прибудинкових територіях, надає стороння організація, у цьому разі електрична енергія, яка споживається на освітлення паркінгів та стоянок не є спожитою для забезпечення індивідуальних побутових потреб населення, вона є ресурсом, що використовується у господарській діяльності (навіть, якщо результатом цієї діяльності є надання послуг населенню) та оплачується за єдиним роздрібним тарифом на електричну енергію, який відповідно до Порядку розрахунку єдиних роздрібних тарифів на електричну енергію, що відпускається для кожного класу споживачів, крім населення, населених пунктів та зовнішнього освітлення, на території України, затвердженого постановою НКРЕ від 26.08.2005 № 707, встановлюються Комісією щомісячно.
Член НКРЕКП
Б. Циганенко
Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг “Про оплату електричної енергії, використовуваної для освітлення боксів паркінгу” від 20.03.2015 р. № 2590/17.2/61-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>