Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг “Щодо надання копій документів для укладення договору на житлово-комунальні послуги” від 05.08.2015 р. № 7990/15/61-15

НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
ЛИСТ
від 05.08.2015 р. № 7990/15/61-15
Щодо надання копій документів для укладення договору на житлово-комунальні послуги
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розглянула Ваше звернення, надіслане листом народного депутата України Константіновського В. Л. від 24.07.2015 № 418НД/290, щодо надання копій документів для укладення договору на житлово-комунальні послуги та в межах своєї компетенції повідомляє.
Відносини, пов’язані із захистом і обробкою персональних даних спрямовані на захист основоположних прав людини і громадянина, зокрема, прав на невтручання в особисте життя, у зв’язку з обробкою персональних даних регулюються Законом України “Про захист персональних даних” (далі – Закон).
Згідно положень статті 6 зазначеного Закону обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами, у порядку встановленому законодавством. Персональні дані мають бути точним і достовірними та оновлюватися в міру потреби, визначеної метою їх обробки. Склад та зміст персональних даних мають бути відповідними, адекватними та не надмірними стосовно визначеної мети їх обробки. Первинними джерелами відомостей про фізичну особу є: видані на його ім’я документи; підписані ним документи; відомості, які особа надає про себе. Не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини. Персональні дані обробляються у формі, що допускає ідентифікацію фізичної особи, якої вони стосуються, не довше, ніж це необхідно для законних цілей, у яких вони збиралися або надалі оброблялися.
Згідно з вимогами статті 26 Закону України “Про електроенергетику” та статті 26 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” споживання електричної енергії та отримання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення можливе лише на підставі укладених договорів. Правила користування електричною і тепловою енергією для населення та форми Типових договорів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Так, постановами Кабінету Міністрів України від 26.07.99 № 1357 “Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення” та від 21.07.2005 № 630 “Про затвердження Правил надання послуг з надання централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення” затверджено форми відповідних типових договорів.
Відповідно до вимог Типового договору про користування електричною енергією передбачається внесення енергопостачальником відомостей про споживача, а саме: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані, ідентифікаційний код, адреса місця проживання, телефон. У Типовому договорі про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води водовідведення зазначаються прізвище, ім’я, по батькові споживача, адреса його місця проживання та номер телефону.
Таким чином, пред’явлення документів, які містять вищезазначені відомості про фізичну особу, мають здійснюватися відповідно до чинного законодавства України.
Тобто під час використання споживачем електричної енергії, отримання житлово-комунальних послуг, сторона, яка надає зазначені послуги відповідно до укладеного між ними договору проводить обробку персональних даних.
Слід зазначити, що компанії під час укладення договорів про користуванню електричною енергією та надання житлово-комунальних послуг, з метою підтвердження, що укладення цих договорів та обробка персональних даних заявників здійснюється відповідно до наданих цими заявниками документів, вимагають надання останніми копій цих документів. Однак, звертаємо увагу, що законодавством не передбачено обов’язковість надання заявниками вищезазначених копій документів. Тому, ненадання заявниками копій документи або ненадання дозволу на виготовлення таких копій не може бути підставою для відмови в укладенні таких договорів.
Член НКРЕКП
В. Морозова
Лист Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг “Щодо надання копій документів для укладення договору на житлово-комунальні послуги” від 05.08.2015 р. № 7990/15/61-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>