Лист Національного банку України “Щодо обтяжень, що виникли до набрання чинності Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно”” від 15.08.2013 р. № 18-312/4833/9947

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Юридичний департамент
ЛИСТ
від 15.08.2013 р.
№ 18-312/4833/9947
Щодо обтяжень, що виникли до набрання чинності Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно”
Розглянувши лист Незалежної асоціації банків України від 22.07.2013 № 1161-22/07 щодо обтяжень, що виникли до набрання чинності Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», Національний банк України повідомляє таке.
Главою 4 розділу ІІ Положення про порядок формування та використання банками України резервів для відшкодування можливих втрат за активними операціями, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 25.01.2013 № 23 (далі – Положення № 23) визначені критерії та умови прийнятності забезпечення під час розрахунку резерву за кредитними операціями.
Так, застава є прийнятним забезпеченням за одночасного дотримання умов, визначених у пункті 4.1 глави 4 розділу ІІ Положення № 23, однією з яких є наявність у банку документів, що свідчать про обтяження забезпечення на користь банку у відповідному реєстрі згідно із вимогами законодавства України.
Нормами статті 2 Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” (далі – Закон) встановлено, що єдиною державною інформаційною системою, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяжень, а також про об’єкти та суб’єкти цих прав, є Державний реєстр речових прав на нерухоме майно.
Згідно з частиною четвертою статті 3 Закону права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними у разі відсутності їх державної реєстрації, передбаченої цим Законом, якщо реєстрація таких прав та обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення, або якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов’язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.
З огляду на вищезазначене Національний банк України вважає, що  забезпечення відповідає вимогам підпункту г) пункту 4.1 глави 4 розділу ІІ Положення № 23 у разі наявності у банку дійсних на момент вчинення правочину щодо забезпечення виконання зобов’язання за кредитним договором документів, які підтверджують обтяження забезпечення на користь банку у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно після 01.01.2013 або у відповідних реєстрах згідно із законодавством, що діяло до 01.01.2013, якщо таке обтяження виникло до цієї дати.
Заступник Голови
Національного банку України                            О. О. Ткаченко
Лист Національного банку України “Щодо обтяжень, що виникли до набрання чинності Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно”” від 15.08.2013 р. № 18-312/4833/9947

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>