Лист Національного банку України “Щодо надання інформації з бюро кредитних історій” від 10.07.2015 р. № 24-00011/47872

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.07.2015 р. № 24-00011/47872
Щодо надання інформації з бюро кредитних історій
Положенням про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 08.09.2011 № 306 (далі – Положення про реєстрацію), передбачено подання в якості одного із документів для перевірки ділової репутації юридичної та фізичної особи інформації про кредитну історію від кваліфікованих бюро кредитних історій.
У зв’язку з численними запитами банків Департамент реєстраційних питань та ліцензування Національного банку України надає такі роз’яснення.
1. Стосовно форми подання відомостей
Інформація про кредитну історію повинна подаватись до Національного банку України у формі офіційного документа відповідного бюро на бланку та за підписом уповноваженої особи бюро.
2. Стосовно змісту інформації про кредитну історію
Документ від бюро кредитних історій повинен містити повний обсяг інформації про кредитну історію особи, яка відповідно до Закону України “Про організацію формування та обігу кредитних історій” (для резидентів України) або законодавства іноземної країни (для нерезидентів України) може надаватись суб’єкту кредитної історії.
Суб’єктом кредитної історії є особа, щодо якої надається інформація про кредитну історію, та яка безпосередньо або через свого уповноваженого представника звернулась до бюро кредитних історій із відповідним запитом.
3. Стосовно бюро кредитних історій, з яких необхідно подавати інформацію
Резиденти України мають подати інформацію про кредитну історію з усіх трьох кваліфікованих бюро, визначених у пункті 2 глави 1 розділу Положення про реєстрацію:
Першого всеукраїнського бюро кредитних історій;
Українського бюро кредитних історій;
Міжнародного бюро кредитних історій.
Нерезиденти подають інформацію з найбільшого бюро кредитних історій країни, у якій вони є резидентами.
Також повідомляємо, що Національним банком України спільно з кваліфікованими бюро кредитних історій будуть ініційовані відповідні зміни до законодавства з метою можливості отримання вищезазначеної інформації у вигляді електронного документа.
Директор Департаменту
реєстраційних питань та ліцензування
Л.В. Антонєнко
Лист Національного банку України “Щодо надання інформації з бюро кредитних історій” від 10.07.2015 р. № 24-00011/47872

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>