Лист Національного банку України “Про застосування вимог постанови Правління Національного банку України від 03.03.2015 № 160″ від 12.03.2015 р. № 29-209/16284

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.03.2015 р. № 29-209/16284
Про застосування вимог постанови Правління Національного банку України від 03.03.2015 № 160
Національний банк України у зв’язку із запитами банків щодо застосування вимог постанови Правління Національного банку України від 03.03.2015 № 160 “Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України” (далі – Постанова № 160) повідомляє таке.
1. Для цілей застосування вимог підпункту 14 пункту 6 Постанови № 160 загальна сума коштів в іноземній валюті, що розміщені на рахунках клієнта в уповноважених банках на дату подання заяви про купівлю іноземної валюти 1, визначається виходячи із залишку коштів на рахунках клієнта на початок цього операційного дня (без урахування сум, що надійдуть на рахунки клієнта протягом дня) та без врахування 2:
- суми купленої клієнтом іноземної валюти, але не використаної ним у встановлений законодавством строк;
- суми невиконаних платіжних доручень клієнта, включених банком(ами) до відповідного(их) реєстру(ів), що подані до Національного банку України в період до дати подання такої заяви про купівлю іноземної валюти 3 включно 4;
- суми коштів клієнта, на які накладено арешт.
____________
1 Дату надання до Національного банку України інформації про цю операцію у відповідному реєстрі.
2 Додатково до переліку виключень, визначених підпунктом 14 пункту 6 Постанови № 160.
3 Дату надання до Національного банку України інформації про цю операцію у відповідному реєстрі.
4 Крім операцій клієнта, за якими отримані від Національного банку України повідомлення про непідтвердження можливості їх здійснення.
Клієнт зобов’язаний надати уповноваженому банку додаткову інформацію про наявність зазначених вище коштів на його рахунках в уповноважених банках [підтвердження клієнта має бути подане до банку в письмовій формі та засвідчене його підписом (для юридичних осіб – підписом керівника або уповноваженої ним особи) та відбитком його печатки (за наявності) або в електронному вигляді засобами програмно-технічного комплексу “клієнт-банк”, “клієнт-Інтернет-банк” тощо 5]. Це підтвердження має містити, зокрема, інформацію про дату платіжного доручення / дату купівлі іноземної валюти, суму переказу / суму купленої валюти, номер та дату контракту, назву обслуговуючого банку, дату надання банком інформації про цю операцію в реєстр, інформацію про арешт коштів (зокрема, відомості про документи про арешт коштів, суму коштів, що підлягає арешту, реквізити відповідних рахунків клієнта, залишок коштів на цих рахунках на дату подання заяви про купівлю іноземної валюти) тощо.
____________
5 Якщо це передбачено договором банківського рахунку.
2. Відповідно до підпункту 15 пункту 6 Постанови № 160 та підпункту 2 пункту 1 постанови Правління Національного банку України від 23.02.2015 № 124 “Про особливості здійснення деяких валютних операцій” не потребує включення до реєстру для подання до Національного банку України інформація про переказ коштів, що здійснюється виключно за рахунок іноземної валюти, купленої з дотриманням вимог цього підпункту.
Крім того, операція клієнта, інформація про яку була включена банком до реєстру, що був поданий до Національного банку України, та для здійснення якої планувалася купівля іноземної валюти, може бути виконана клієнтом за рахунок власних (не куплених) коштів в іноземній валюті (в межах погодженої суми купівлі) без повторного включення інформації про переказ цих коштів до реєстру 6.
____________
6 За умови, що за операцією клієнта не було отримано від Національного банку України повідомлення про непідтвердження можливості її здійснення.
3. Відповідно до абзацу четвертого підпункту 15 пункту 6 Постанови № 160 пакет документів, що подаються для підтвердження можливості як купівлі, так і перерахування іноземної валюти за межі України, має додатково містити, зокрема, довідку Державної фіскальної служби України про відсутність у клієнта заборгованості з податків, зборів, платежів.
Наголошуємо, що ця вимога Постанови № 160 стосується лише випадків подання банком документів до Національного банку України за операціями з імпорту товарів, сума заяви / платіжного доручення за якими дорівнює або більше еквівалента 50000 доларів США на дату цієї заяви / платіжного доручення.
Голова
В.О. Гонтарева
Лист Національного банку України “Про застосування вимог постанови Правління Національного банку України від 03.03.2015 № 160″ від 12.03.2015 р. № 29-209/16284

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>