Лист Національного банку України “Про розрахунки за теплову енергію” від 21.01.2015 р. № 25-111/3641

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.01.2015 р. № 25-111/3641

Про розрахунки за теплову енергію

До Національного банку України надійшла інформація від Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 19.12.2014 № 01/31-2511 про вкрай незадовільний стан розрахунків споживачів України за спожиту теплову енергію.

Відповідно до статті 19 1 Закону України “Про теплопостачання” оплата теплової енергії, для виробництва якої повністю або частково постачається природний газ гарантованим постачальником, здійснюється споживачами теплової енергії шляхом перерахування коштів на рахунки із спеціальним режимом використання, які відкривають теплопостачальні організації в уповноваженому банку. Оплата теплової енергії шляхом перерахування коштів на інші рахунки забороняється. Кошти, що надійшли на рахунки із спеціальним режимом використання, перераховуються банками згідно з порядком розподілу коштів, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

На виконання цих вимог Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 18 червня 2014 № 217, якою затвердив Порядок розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з гарантованим постачальником природного газу (далі – Порядок КМУ). Уповноваженим банком, який обслуговує поточні рахунки із спеціальним режимом використання, відкриті відповідно до цієї постанови, визначене публічне акціонерне товариство “Державний ощадний банк України” (пункт 2 вищеназваної постанови Кабінету Міністрів України).

Пунктом 7 Порядку КМУ встановлено, що усі категорії споживачів, яким здійснюється продаж теплової енергії та/або надання комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, сплачують їх вартість шляхом перерахування коштів виключно на спеціальні рахунки, відкриті теплопостачальними і теплогенеруючими організаціями та їх структурними підрозділами в уповноваженому банку для відповідної категорії споживачів.

Зазначені рахунки, відповідно до вимог Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, яка затверджена постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 № 280, відкриваються за балансовим рахунком 2603 “Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання”.

У разі коли у платіжному дорученні (касовому документі) споживача теплової енергії або комунальних послуг з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води реквізити поточного рахунка одержувача коштів за теплову енергію та/або комунальні послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води не відповідають реквізитам спеціального рахунка, відкритого теплопостачальною або теплогенеруючою організацією, банк (підприємство поштового зв’язку або орган Казначейства), що приймає платіжний документ, повертає його без виконання з надісланням відповідного повідомлення споживачеві (пункт 7 Порядку КМУ).

Зважаючи на те, що згідно з вимогами статті 49 Закону України “Про Кабінет Міністрів України” постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України є обов’язковими для виконання, рекомендуємо посилити контроль за дотриманням вимог абзацу другого пункту 7 Порядку КМУ.

Заступник Голови                                                                            Я. В. Смолій
Лист Національного банку України “Про розрахунки за теплову енергію” від 21.01.2015 р. № 25-111/3641

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>