Лист Національного банку України “Про посилення контролю за поданням достовірної статистичної звітності” від 15.08.2013 р. № 47-112/13269/9941

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

Генеральний департамент банківського нагляду

Департамент пруденційного нагляду

ЛИСТ

від 15.08.2013 р. № 47-112/13269/9941

Про посилення контролю за поданням достовірної статистичної звітності

Відповідно до статті 69 Закону України “Про банки і банківську діяльність” банки зобов’язані подавати Національному банку України (далі – Національний банк) фінансову і статистичну звітність щодо роботи банку, його операцій, ліквідності, платоспроможності, прибутковості, а також інформацію афілійованих осіб банку з метою оцінки фінансового стану банку.
Згідно з Правилами № 124 1, які визначають порядок та строки подання статистичної звітності, відповідальність за достовірність, повноту та своєчасність надання форм статистичної звітності несуть голова правління (ради директорів) і головний бухгалтер (начальник підрозділу).
____________
1 Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджені постановою Правління НБУ від 19.03.2003 № 124.
Ураховуючи зазначене, банки повинні забезпечити ефективний контроль за складанням і поданням до Національного банку достовірної статистичної звітності.
Зважаючи на наявні факти подання до Національного банку статистичної звітності за формами №№ 613, 625, 310Д та 350Д 2 з помилками, Національний банк звертає особливу увагу на необхідність посилення контролю за поданням достовірної інформації в цих формах статистичної звітності в частині якісного заповнення усіх визначених Правилами № 124 параметрів, зокрема: строків, валюти, процентних ставок, наявного забезпечення, обсягів наданих кредитів та залучених депозитів (вкладів) і процентних ставок за ними.
____________
2 Форма № 613 “Звіт про концентрацію ризиків за активними операціями банку з контрагентами та інсайдерами”, форма № 625 “Звіт про концентрацію ризиків за пасивними операціями банку”, форма № 350Д “Звіт про суми і вартість депозитів (у процентах річних)” та форма № 310Д “Звіт про суми і вартість кредитів (у процентах річних)”.
Для складання цих форм банками мають використовуватися дані їх балансів, аналітичних рахунків бухгалтерського обліку з урахуванням значень параметрів аналітичного обліку, дані про рух коштів тощо.
З урахуванням цього, дані у вищезазначених формах звітності, заповнені на підставі одних первинних документів, за суттю мають бути співставними та знаходити відповідне відображення у показниках ефективності діяльності банків, таких як: вартість процентних зобов’язань, доходність процентних активів, чистий спред/маржа/процентна позиція тощо.
Беручи до уваги необхідність отримання Національним банком якісної інформації для оцінки фінансового стану банків, банкам необхідно:
забезпечити постійний ефективний контроль за поданням до Національного банку достовірної звітності;
уключити до плану перевірок службами внутрішнього аудиту банків питання щодо правильності заповнення форм статистичної звітності №№ 613, 625, 310Д та 350Д та їх достовірності.
Наголошуємо про відповідальність банків та/або їх керівників за подання недостовірної статистичної звітності, яка передбачена статтею 73 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, Положеннями №№ 346 та 563 3.
____________
3 Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства, затверджене постановою Правління НБУ від 17.08.2012 № 346, та Положення про порядок накладення адміністративних штрафів, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.2001 № 563.
Заступник Голови
Національного банку України                            О. О. Ткаченко
Лист Національного банку України “Про посилення контролю за поданням достовірної статистичної звітності” від 15.08.2013 р. № 47-112/13269/9941

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>