Лист Національного банку України “Про надання реєстрів з купівлі та/або перерахування іноземної валюти (файл #2C)” від 24.02.2015 р. № 28-311/12017

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 24.02.2015 р. № 28-311/12017
Про надання реєстрів з купівлі та/або перерахування іноземної валюти (файл #2C)
листа Національного банку України
від 25 лютого 2015 року № 28-311/12372)
На виконання постанови Правління Національного банку України від 23.02.2015 № 124 “Про особливості здійснення деяких валютних операцій” повідомляємо про порядок формування уповноваженими банками реєстрів з купівлі та/або перерахування іноземної валюти “Інформація про намір з купівлі та/або перерахування безготівкової іноземної валюти в розрізі суб’єктів” (далі – Реєстри).
Реєстри, починаючи зі звітної дати (дати подання) 25.02.2015 (за заявками на купівлю валюти та дорученнями на переказ валюти, отриманими банком 25.02.2015), подаються у вигляді звітного файла #2C електронною поштою банками – юридичними особами в регіональному розрізі територіальним управлінням Національного банку України до 18:15, територіальними управліннями Національного банку України через Центральну розрахункову палату Департаменту фінансового моніторингу до 18:30 дня отримання банком заявок клієнтів на купівлю іноземної валюти та доручень на переказ.
За заявками/дорученнями всіх клієнтів на всі суми (в тому числі окремі суми одного клієнта), які менші (на дату заявки/доручення) еквівалента 50 тис. дол. США, інформація надається одним рядком за одним кодом валюти та кодом регіону, замість назви клієнта у колонці 6 зазначається кількість заявок, а в колонках 5, з 7 до 15 (включно) зазначається нуль.
У колонці 1 (Дата заявки/доручення) вказується дата зарахування коштів клієнтів у гривнях на рахунок 2900/дата отримання банком доручення на переказ.
Колонка 2 (Код банку) заповнюється згідно з кодами, зазначеними у колонці GLB Довідника банківських установ України (RCUKRU.dbf).
У колонці 3 (Код регіону) зазначається цифровий код регіону згідно з Довідником регіонів України (kodobl.dbf) – 2 знаки.
У колонці 4 (Код валюти) зазначається цифровий код валюти згідно з Класифікатором іноземних валют – 3 знаки.
У колонках 16, 17 зазначаються суми в сотих частках валюти та копійках відповідно. Сума в гривнях включає лише кошти для перерахування валюти (без комісійних).
Усі дані щодо намірів купівлі/переказу, крім спеціально обумовлених у цьому листі, надаються за аналогією до заповнення форми № 538 “Звіт про купівлю безготівкової іноземної валюти за дорученням клієнтів банку, інших банків та уповноваженими банками”. Виняток: у реєстрах зазначаються суми майбутньої купівлі іноземної валюти з метою сплати комісійної винагороди (у тому числі за лізингом), відсотків за користування кредитом, неустойки (штрафи, пені).
У колонці 15 “Код операції” вказуються коди заявок/платежів за імпортом, для всіх інших операцій зазначається нуль.
Коди заявок/платежів за імпортом мають такі значення:
1 – за фактом за рахунок власних коштів в іноземній валюті;
2 – за фактом за рахунок купленої валюти;
3 – авансові платежі за рахунок власних коштів в іноземній валюті;
4 – авансові платежі за рахунок купленої валюти.
Акцептовані заявки клієнтів за форвардними операціями в реєстрах відображаються лише за датою зарахування коштів клієнтів (юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців) у гривнях на рахунок 2900.
У разі відсутності даних банк має надавати файл #2C з нульовими показниками.
Унесення зміни до файлу #2C здійснюється згідно з вимогами пункту 2.11 глави 2 Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України 1.
____________
1 Затверджені постановою Правління Національного банку України від 19.03.2003 № 124 (зі змінами).
Зміни до структури та формату файлу #2C будуть доведені Департаментом інформаційних технологій.
Копії документів, які є підставою для купівлі/переказу іноземної валюти за заявками/дорученнями, кожна/е з яких на дату надання Реєстру дорівнює або більше еквівалента 50 тис. дол. США (до них для прискорення та спрощення перевірки бажано додавати пояснення щодо запланованих банком операцій), надаються в сканованому вигляді (всі сторінки одного документу сканувати одним файлом у чорно-білому форматі) електронною поштою Національного банку України на адресу 28WCO№ 2C@U0H0. Крім того, надаються виписки за відкритими рахунками щодо руху коштів за попередні 10-ть робочих днів. Назви всіх файлів повинні містити чотиризначний код банку відповідно до колонки HCKS довідника банків RCUKRU.dbf та дату (ДДММ) заявки/доручення з Реєстру, до якої/го додаються документи – усього 8 символів. При цьому зазначаємо, що відправлення зазначених файлів (якщо їх обсяг перевищує 5 мегабайт) потрібно здійснювати після 20:00 дня подання Реєстру, а в останній робочий день місяця – після 22:00.
До 10:00 години третього операційного дня з дня формування Реєстру Департамент фінансового моніторингу повідомляє банки про ті заявки/доручення, які не підтверджені Національним банком України. За розглянутими (не відхиленими) Національним банком України заявками на купівлю валюти доручення на переказ повторно до Реєстру не включаються та не подаються. До банків, які здійснюватимуть купівлю/переказ іноземної валюти за непідтвердженими заявками/дорученнями, застосовуватимуться відповідні заходи впливу.
Додаток: REESTR.xls (таблиця з номерами колонок).
Перший заступник Голови
Національного банку України
О. В. Писарук
 
Додаток
Інформація про намір купівлі та/або перерахування безготівкової іноземної валюти в розрізі суб’єктів
Файл #2C
(в сотих частках одиниць валюти і гривні)
Звітна дата
Дата заявки / дата платіжного доручення в іноземній валюті
Код банку
Код регіону
Код валюти
Код за ЄДРПОУ юридичної особи / ідентифіка-
ційний номер за ДРФО платника податків / код банку
Назва клієнта / прізвище, ім’я, по батькові / назва банку
Місцезнахо-
дження юридичної особи або місце проживання фізичної особи (адреса)
Підстави для купівлі/
переказу валюти (постанова Правління Національного банку України від 10 серпня 2005 року № 281)
Назва бенефіціара
Код країни-бенефіціара
Код іноземного банку
Назва іноземного банку
Номер контракту
Дата укладання контракту
Код (для імпорту)
Сума в гривнях
Сума у валюті
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Лист Національного банку України “Про надання реєстрів з купівлі та/або перерахування іноземної валюти (файл #2C)” від 24.02.2015 р. № 28-311/12017

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>