Лист Національного банку України “Про необхідність одержання індивідуальної ліцензії” від 29.10.2012 р. № 28-315/5341-10208

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 29.10.2012 р. № 28-315/5341-10208
Про необхідність одержання індивідуальної ліцензії
Національний банк України розглянув ваше звернення (далі – звернення) та повідомляє про те, що відповідь з порушеного у звернені питання носить загальний характер через відсутність детальної інформації щодо відкриття та використання фізичною особою-резидентом України передплатної дебетної картки (Payoneer, Prepaid Debit MasterCard Card).
Разом із тим, зазначаємо наступне.
Відповідно до підпункту «д» пункту 4 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 19.02.93 № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (далі – Декрет) та Положення про порядок видачі Національним банком України індивідуальних ліцензій на розміщення резидентами (юридичними та фізичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України? (далі – Положення № 485) розміщення валютних цінностей на рахунках і у вкладах за межами України потребує отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України (далі – ліцензія) за винятком випадків, встановлених указаними актами валютного законодавства України.
При цьому, згідно з пунктом 1.3 глави 1 Положення № 485 під рахунком розуміється будь-який рахунок резидента, відкритий за межами України, на якому розміщуються валютні цінності та через який здійснюються інші операції, а під розміщенням валютних цінностей на рахунку – зарахування валютних цінностей на рахунок резидента та/або наявність залишку валютних цінностей на рахунку цього резидента.
Порядок видачі ліцензії та документи, що подаються для отримання ліцензії, визначені главами 2, 3 Положення № 485.
____________________________________________________________________
? Затверджене постановою Правління Національного банку України від 14.10.2004 № 485 та зареєстроване в Міністерстві юстиції України 05.11.2004 за № 1413/10012 (зі змінами).
<…>
Лист Національного банку України “Про необхідність одержання індивідуальної ліцензії” від 29.10.2012 р. № 28-315/5341-10208

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>