Лист Національного банку України “Про внесення змін до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України” від 25.06.2015 р. № 60-09011/43968

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.06.2015 р. № 60-09011/43968
Про внесення змін до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України
Направляємо для використання та керівництва в роботі постанову Правління Національного банку України “Про затвердження Змін до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України” від 22.06.2015 N 403 (далі – Постанова) (див. окремо в базі), якою внесені зміни до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 18.06.2003 N 255.
Для забезпечення отримання користувачами достовірної інформації про доходи і витрати банків відповідно до вимог МСФЗ Постановою, зокрема, передбачено норми щодо порядку відображення операцій з акціонерами, визнання процентного доходу за активами, за якими визнано зменшення корисності, застосування ефективної ставки за фінансовими інструментами з плаваючою процентною ставкою, також визначено фінансові інструменти, до яких ефективна ставка відсотка не застосовується (кредити овердрафт, відновлювальні кредитні лінії, вклади/депозити на вимогу).
Одночасно повідомляємо, що постановою Правління Національного банку України “Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України” від 22.06.2015 N 402 було внесено зміни до Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України та до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 17.06.2004 N 280, якими змінено характеристики балансових рахунків з обліку нарахованих доходів та прострочених нарахованих доходів на активно-пасивні, що дасть можливість здійснювати коригування доходів банку за активами, за якими визнано зменшення корисності та для відображення в бухгалтерському обліку процентних доходів за ефективною ставкою відсотка.
Звертаємо Вашу увагу, що Постанова набирає чинності з 01 грудня 2015 року.

До зазначеної дати банкам необхідно організувати роботу з доопрацювання бізнес-процесів для переходу на відображення в бухгалтерському обліку операцій відповідно до вимог МСФЗ, а також доопрацювати відповідне програмне забезпечення.

Додатки:

   1. Постанова Правління Національного банку України “Про затвердження Змін до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України” від 22.06.2015 № 403 – 1 стор.
   
   2. Зміни до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України – 9 стор.

Заступник директора Департаменту
бухгалтерського обліку
Г. І. Жигайло
Лист Національного банку України “Про внесення змін до Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України” від 25.06.2015 р. № 60-09011/43968

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>