Лист Міністертсва освіти і науки України “Щодо атестації педагогічних працівників” від 23.07.2015 р. № 1/11-10523

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.07.2015 р. № 1/11-10523
Щодо атестації педагогічних працівників
На звернення <…> щодо роз’яснення актуальних питань чинного законодавства у сфері освіти Міністерство освіти і науки України у межах компетенції повідомляє.
Щодо перенесення атестації педагогічного працівника на один рік з поважних причин (переселення з території проведення антитерористичної операції, проходження військової служби у зв’язку із мобілізацією тощо) зазначимо, що згідно зі статтею 14 Закону України “Про освіту” забезпечення розвитку мережі навчальних закладів, установ та організацій системи освіти, здійснення соціального захисту працівників освіти, у тому числі створення умов для їх роботи, вдосконалення професійної кваліфікації, перепідготовки та атестації, здійснюють місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Відповідно до пунктів 1.5 та 1.7 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930 <…>, атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою й здійснюється один раз на п’ять років.
Атестаційні комісії, які уповноважені ухвалювати рішення щодо атестації конкретного педагогічного працівника, створюються у відповідних органах управління освітою, у підпорядкуванні яких перебувають навчальні заклади. Згідно з пунктом 1.4 вказаного Положення основними принципами атестації є відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об’єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності.
Щодо збереження кваліфікаційної категорії та педагогічного звання у вчителя, який не пройшов чергову атестацію та звільнився з роботи у міжатестаційний період, зазначимо, що згідно з пунктом 3.22 Положення за працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання. Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.
Щодо доплати вчителям за перевірку письмових робіт з російської мови та зарубіжної літератури інформуємо, що зошити для навчальних класних і домашніх робіт з російської мови та зарубіжної літератури перевіряють раз на місяць у кожному класі. Оплата за перевірку зошитів для навчальних класних і домашніх робіт із цих навчальних предметів має здійснюватися відповідно до пункту 37 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, що затверджена наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 <…>.
Заступник Міністра
П. Полянський
Лист Міністертсва освіти і науки України “Щодо атестації педагогічних працівників” від 23.07.2015 р. № 1/11-10523

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>