Лист Міністерства юстиції України “Щодо визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням” від 12.10.2015 р. № 1029-0-2-15/193

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.10.2015 р. № 1029-0-2-15/193
Щодо визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням
Міністерством юстиції розглянуто Ваш запит <…>, надісланий з Верховної Ради України листом <…>, щодо питання визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням та у межах компетенції повідомляється.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, регулюються Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (далі – Закон).
Відповідно до абзацу першого частини одинадцятої статті 19 Закону юридична особа зобов’язана подавати (надсилати) щороку протягом місяця, що настає за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору для підтвердження відомостей про юридичну особу реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Згідно із частиною дванадцятою статті 19 Закону підставами для направлення поштовим відправленням державним реєстратором повідомлення про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу є:
ненадходження в установлений частиною одинадцятою цієї статті строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу;
надходження (поштовим відправленням або в електронному вигляді в порядку взаємообміну) державному реєстратору від органу доходів і зборів повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Відповідно до абзацу другого частини чотирнадцятої статті 19 Закону, якщо державному реєстратору повернуто поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.
Слід зазначити, що частиною першою статті 53 Закону визначено, що державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом.
Одночасно повідомляємо, що листи Міністерства юстиції України не встановлюють норм права, а мають інформаційний характер.
Міністр
Павло Петренк
Лист Міністерства юстиції України “Щодо визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням” від 12.10.2015 р. № 1029-0-2-15/193

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>