Лист Міністерства юстиції України “Щодо надання роз’яснень положень антикорупційного законодавства” від 25.06.2015 р. № 16305-0-26-15/11

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.06.2015 р. № 16305-0-26-15/11
Щодо надання роз’яснень положень антикорупційного законодавства
Міністерство юстиції розглянуло листи <…> щодо надання роз’яснень положень антикорупційного законодавства і в межах компетенції повідомляє про таке.
Відповідно до положень частини першої статті 27 Закону України “Про запобігання корупції” (далі – Закон) обмеження щодо спільної роботи близьких осіб в умовах прямого підпорядкування поширюються лише на осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (крім народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів), які відповідно не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.
При цьому відсутність відносин прямого підпорядкування між особами, які працюють на одному підприємстві, в установі, організації, не спростовує виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів при здійсненні ними службових обов’язків.
Визначення термінів “потенційний конфлікт інтересів”, “реальний конфлікт інтересів”, “приватний інтерес” наведено у частині першій статті 1 Закону.
Відповідно до частини першої статті 28 Закону, зокрема, посадові особи юридичних осіб публічного права, які для цілей Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані, з-поміж іншого, вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а також не вчиняти дій та не ухвалювати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
Статтею 29 Закону визначені заходи як зовнішнього, так і самостійного врегулювання конфлікту інтересів.
Заступник Міністра
А. Янчук
Лист Міністерства юстиції України “Щодо надання роз’яснень положень антикорупційного законодавства” від 25.06.2015 р. № 16305-0-26-15/11

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>