Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо збереження середньої заробітної плати за час підвищення кваліфікації” від 17.12.2014 р. № 1624/13/84-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 17.12.2014 р. № 1624/13/84-14
Щодо збереження середньої заробітної плати за час підвищення кваліфікації
<…>
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 “Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” за медичними і фармацевтичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством, тобто за основним місцем роботи та за сумісництвом (за умови, що працівник і за основним робочим місцем, і за робочим місцем за сумісництвом здійснює медичну або фармацевтичну діяльність).
Середня заробітна плата зберігається за медичними та фармацевтичними працівниками незалежно від того, за внутрішнім чи “зовнішнім сумісництвом вони працюють і з якого місця роботи (основного чи за сумісництвом) направляються для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки.
У випадку, наведеному у листі, заявник працює лікарем за основним місцем роботи та за сумісництвом завідувачем відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування. З основного місця роботи лікаря направлено до закладу післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки.
У цьому випадку середній заробіток за посадою завідувача відділення соціально-медичних послуг може бути збережений за нижчезазначених умов.
Згідно з нормами наказу Мінпраці від 10.06.2010 р. № 134 “Про затвердження Типових штатних нормативів чисельності працівників територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)” завідувачем відділення соціально-медичних послуг територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) може бути лікар-терапевт, лікар-невропатолог, лікар-геріатр.
У цьому випадку розмір посадового окладу завідувача відділення соціально-медичних послуг визначається згідно з нормами підпункту 2.2.3 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення як керівнику структурного підрозділу – лікарю з відповідним підвищенням за обсяг роботи (наказ Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. № 308/519).
Отже, вважаємо, що у даному випадку середній заробіток зберігається за працівником за кожним місцем роботи, в тому числі і за посадою завідувача відділення соціально-медичних послуг терцентру за умови, що за цією посадою він здійснює медичну діяльність і оплата праці визначається за умовами оплати праці медичних працівників.
Ведення табельного обліку робочого часу на підприємствах, в установах і організаціях регламентується наказом Держкомстату України від 05.12.2008 р. № 489 “Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці”, яким затверджено форми первинної облікової документації з обліку особового складу та використання робочого часу з короткими поясненнями до них.
У наведеному у листі випадку на підставі путівки, виданої відповідним навчальним закладом для пред’явлення за основним місцем роботи, або копії наказу (розпорядження) про направлення у відрядження на роботі за сумісництвом в табелі обліку робочого часу можна зробити відмітку “Інші причини неявок (“І”)”.
Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційно-роз’яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.
Директор Департаменту
О. Товстенко
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо збереження середньої заробітної плати за час підвищення кваліфікації” від 17.12.2014 р. № 1624/13/84-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>