Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо закінчення терміну трудового договору, укладеного з працівником, покликаним на військову службу за призовом з мобілізації” від 05.12.2014 р № 520/06/186-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.12.2014 р. N 520/06/186-14

Щодо закінчення терміну трудового договору, укладеного з працівником, покликаним на військову службу за призовом з мобілізації

Відповідно до частини другої статті 23 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) строковий трудовий договір укладається у випадках, коли трудові відносини не можуть бути встановлені на невизначений строк з урахуванням характеру майбутньої роботи, чи умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Відповідно до частини третьої статті 119 КЗпП за працівниками, покликаними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на момент призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.

Зазначені норми передбачають, що між роботодавцем і працівником, покликаним на військову службу під час мобілізації, на особливий період зберігаються трудові відносини (але не більше одного року), а працівник тільки звільняється від виконання виробничих або службових обов’язків. Якщо працівник після закінчення зазначеного періоду не приступить до виконання виробничих або службових обов’язків, трудові відносини з ним повинні бути припинені.

Відповідно до пункту 2 частини першої статті 36 КЗпП підставами припинення трудового договору є закінчення терміну. Укладаючи строковий трудовий договір, працівник надає добровільну згоду на його припинення у визначений сторонами в трудовому договорі термін. Тому звільнення працівника по даній підставі не є звільненням з ініціативи роботодавця.

У такому випадку при закінченні строку трудового договору, укладеного з працівником, покликаним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за яким зберігаються не більше одного року місце роботи, посаду та компенсується з бюджету середній заробіток на підприємстві, дія трудового договору може бути припинено.

В іншому випадку, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не вимагає їх припинення, дія цього договору вважається продовженою на невизначений термін (частина перша статті 391 КЗпП).

Обмеження щодо звільнення працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий періодпоширюються на звільнення працівників з ініціативи роботодавця.

У той же час повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний і необов’язковий характер.

Заступник директора
Юридичного департаменту

І. Кузнецова

Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо закінчення терміну трудового договору, укладеного з працівником, покликаним на військову службу за призовом з мобілізації” від 05.12.2014 р № 520/06/186-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>