Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо відсотків середньої заробітної плати для оплати тимчасової непрацездатності” від 21.04.2015 р. № 251/18/99-15

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 21.04.2015 р. № 251/18/99-15
Щодо відсотків середньої заробітної плати для оплати тимчасової непрацездатності
Департамент соціального страхування та партнерства Мінсоцполітики розглянув лист <…> та повідомляє.
Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, що виплачується Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Фондом соціального страхування України – після завершення процедури його реєстрації) починаючи з шостого дня непрацездатності, визначені статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
Частиною другою статті 22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” визначено, що оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. № 439 “Про затвердження Порядку оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації”.
Відповідно до зазначеного Порядку дні тимчасової непрацездатності застрахованій особі оплачуються залежно від страхового стажу в розмірах:
60 відсотків середньої заробітної плати – особі, яка має страховий стаж до п’яти років;
80 відсотків середньої заробітної плати – особі, яка має страховий стаж від п’яти до восьми років;
100 відсотків середньої заробітної плати – особі, яка має страховий стаж понад вісім років;
100 відсотків середньої заробітної плати – особам, віднесеним до 1 – 4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; ветеранам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Заступник директора Департаменту
соціального страхування та партнерства -
начальник відділу

М. Зацерковний

Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо відсотків середньої заробітної плати для оплати тимчасової непрацездатності” від 21.04.2015 р. № 251/18/99-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>