Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо припинення трудового договору за угодою сторін” від 04.04.2014 р. № 60/06/186-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 04.04.2014 р. № 60/06/186-14
Щодо припинення трудового договору за угодою сторін
Юридичне управління Міністерства соціальної політики розглянуло ваш лист […] та в межах компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 1 статті 36 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) однією з підстав припинення трудового договору є угода сторін.
Законодавством не встановлено відповідного порядку чи строків припинення трудового договору за угодою сторін, у зв’язку з чим вони визначаються працівником і власником або уповноваженим ним органом у кожному конкретному випадку.
Звільнення за угодою сторін означає, що роботодавцем та найманим працівником досягнуто спільної згоди щодо припинення трудового договору у визначений строк.
Законодавством не передбачено обов’язкового оформлення письмового документа, що ініціює звільнення (заяви працівника або повідомлення роботодавця), тому ініціатива щодо звільнення може бути висловлена працівником або роботодавцем іншій стороні усно.
У наказі (розпорядженні) про звільнення за згодою сторін зазначаються підстава звільнення за угодою сторін з посиланням на пункт 1 статті 36 КЗпП, дата звільнення, про яку домовлялися сторони.
Працівник фіксує свою згоду шляхом поставлення свого підпису під час ознайомлення з наказом.
Одночасно повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов’язковий характер.
Начальник
Юридичного управління
О. Туліна
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо припинення трудового договору за угодою сторін” від 04.04.2014 р. № 60/06/186-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>