Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо проходження виробничого навчання та виробничої практики учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів” від 20.08.2012 р. № 107/021/150-12

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 20.08.2012 р № 107/021/150-12

Департамент ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України розглянув Ваш лист, що надійшов Віце-прем’єр-міністру України – Міністру соціальної політики С. Тігіпка, щодо проходження виробничого навчання та виробничої практики учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів і повідомляє.

Виробнича практика учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів передбачає виконання учнями, слухачами безпосередньо на робочих місцях всіх видів робіт, передбачених кваліфікаційною характеристикою, де вони під керівництвом майстрів виробничого навчання послідовно закріплюють отримані початкові професійні вміння та навички, навчаються використовувати сучасну техніку, механізми та інструменти, набувають необхідні практичні навички самостійно і якісно виконувати роботи, передбачені робочими навчальними планами.

Відповідно до статті 29 Закону України “Про професійно-технічну освіту” та п. 2 Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 Червень 1999 № 992, підприємства незалежно від форми власності та підпорядкування зобов’язані надавати робочі місця або навчально-виробничі ділянки для проходження виробничої практики учнями. Переліки підприємств для проходження практики формують навчальні заклади, враховуючи пропозиції підприємств – замовників підготовки майбутніх кваліфікованих робітників, роботодавців та місцевих органів виконавчої влади. Крім того, учням дозволено самостійно обирати для себе місце проходження виробничої практики за погодженням з навчальним закладом.

Між навчальним закладом та підприємством не пізніше двох тижнів до початку виробничого навчання та виробничої практики повинен бути укладений договір на основі типового договору про надання робочих місць або навчально-виробничих ділянок для проходження учнями, слухачами виробничого навчання та виробничої практики. Договір визначає права та обов’язки сторін: навчального закладу і підприємства – і відповідальність за порушення умов договору.

Однак учні, слухачі професійно-технічних навчальних закладів на час виробничого навчання та виробничої практики до складу (списку) і штатний розклад працівників підприємства не включаються. Виконують роботи [вони] відповідно до навчальними планами і програмами, тривалість їх роботи повинна відповідати часу, визначеному робочими навчальними планами, програмами, і не перевищувати тривалість робочого часу, встановленого законодавством для відповідної категорії працівників.

Оскільки зазначені відносини не є трудовими, а трактуються як навчально-виробничий процес, то необхідності в укладанні строкових трудових договорів на період проходження виробничої практики немає.

 

Директор Департаменту                                                                           М. Лазебная

Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо проходження виробничого навчання та виробничої практики учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів” від 20.08.2012 р. № 107/021/150-12

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>