Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо обов’язків підприємців вести облік бланків та руху трудових книжок і вкладишів до них” від 20.06.2014 р. № 72/06/187-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 20.06.2014 р. № 72/06/187-14
Щодо обов’язків підприємців вести облік бланків та руху трудових книжок і вкладишів до них
Юридичним департаментом Міністерства соціальної політики розглянуто Ваш лист <…> та в межах компетенції повідомляємо наступне.
Відповідно до частини першої статті 3 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами – підприємцями без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг.
Згідно зі статтею 48 КЗпП трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи понад п’ять днів.
Пунктом 2.21-1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58 (зі змінами), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України від 17 серпня 1993 р. № 110, встановлено, що трудові книжки працівників, які працюють на умовах трудового договору у фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи з правом найму, та фізичних осіб, які використовують найману працю, пов’язану з наданням послуг (кухарі, няньки, водії тощо), зберігаються безпосередньо у працівників.
Враховуючи зазначене, підстави для ведення фізичною особою – суб’єктом підприємницької діяльності документації щодо обліку бланків та руху трудових книжок і вкладишів до них відсутні.
Одночасно повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно – правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов’язковий характер.
Директор Юридичного департаменту
О. Туліна
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо обов’язків підприємців вести облік бланків та руху трудових книжок і вкладишів до них” від 20.06.2014 р. № 72/06/187-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>