Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо індексації стипендій” від 11.12.2014 р. № 287/10/136-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 11.12.2014 р. № 287/10/136-14
Щодо індексації стипендій
Департамент стратегічного планування та аналізу Міністерства соціальної політики України розглянув лист Видавничого будинку “Фактор” щодо індексації стипендій і повідомляє.
Відповідно до пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами) (далі – Порядок), передбачено, що у разі підвищення розмірів стипендій місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації.
Пунктом 10 1 Порядку визначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації стипендії здійснюється починаючи з місяця, в якому її призначено. У разі коли особа не отримувала стипендію або втратила право на її призначення, а в подальшому стипендія їй була знову або вперше призначена (за результатами наступного семестрового контролю, у зв’язку з переведенням на навчання за державним замовленням, появою підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо), обчислення індексу споживчих цін здійснюється з місяця призначення стипендії.
Враховуючи зазначене, базовим місяцем при нарахуванні сум індексації є місяць підвищення розміру стипендії.
У разі якщо студенту за успішність призначається сума збільшення до ординарної (звичайної) академічної стипендії, то, на нашу думку, підвищення стипендії, яке пов’язане з успішним навчанням, не повинно впливати на зміну базового місяця при проведенні індексації його стипендії.
Сума індексації у такому випадку має розраховуватись на розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії та додаткової соціальної стипендії, якщо студент має на неї право, в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.
Що стосується джерел фінансування, то відповідно до п. 6 Порядку індексація стипендій особам, які навчаються, провадиться за рахунок джерел, з яких вони сплачуються.
У разі коли грошовий дохід формується з різних джерел і цим Порядком не встановлено черговість його індексації, сума додаткового доходу від індексації виплачується за рахунок кожного джерела пропорційно його частині у загальному доході.
Заступник директора Департаменту
стратегічного планування та
аналізу – начальник відділу

Н. Підлужна

Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо індексації стипендій” від 11.12.2014 р. № 287/10/136-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>