Лист Міністерства соціальної політики України “Про особливості звільнення на території проведення АТО” від 14.10.2014 р № 349/06/186-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.10.2014 р № 349/06/186-14

Про особливості звільнення на території проведення АТО

<…> Враховуючи складну ситуацію на території проведення антитерористичної операції працівники, які не виходять на роботу у зв’язку з переміщенням з районів проведення антитерористичної операції, або ті, які залишаються в таких районах під час проведення антитерористичної операції і не мають можливості виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не можуть бути звільнені за пунктом 4 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України за «прогул».

Зазначене обумовлене необхідністю збереження життя і здоров’я таких працівників та їх сімей і вважається відсутністю на роботі з поважних причин; в такому випадку за працівниками зберігаються робоче місце і посаду.

Слід зазначити, що листом Мінсоцполітики від 08.07.2014 р № 7302/0/14-14/13 рекомендовано роботодавцям при необхідності надавати працівникам на їх прохання оплачувані відпустки, відпустки без збереження заробітної плати, що надаються працівникам в обов’язковому порядку, та відпустки без збереження заробітної плати, які надаються за згодою сторін у порядку, визначеному законодавством.

У разі відсутності працівника на роботі після завершення антитерористичної операції трудовий договір з ініціативи роботодавця розривається на підставі Кодексу законів про працю України.

Законодавством про працю не передбачено тривалість невиходу працівника на роботу на території проведення АТО.

Крім того, на даний момент Мінсоцполітики, з метою врегулювання на законодавчому рівні питань щодо збереження трудових відносин і надання відпусток працівникам за місцем роботи на території проведення антитерористичних операцій, розробило проект Закону України «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки», яким пропонується надавати працівникам відпустку без збереження заробітної плати на весь період проведення антитерористичної операції.

<…> До прийняття цього Закону працівникам, які не виходять на роботу у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я і які використовували всі належні їм відпустки, в табелі обліку використання робочого часу доцільно такі неявки відзначати умовним позначенням «НЗ» – неявки по нез’ясованих причин.

З питання визначення меж території проведення АТО рекомендуємо звернутися до Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Одночасно повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний і необов’язковий характер.

Директор Юридичного департаменту                                       Е. Туліна

Лист Міністерства соціальної політики України “Про особливості звільнення на території проведення АТО” від 14.10.2014 р № 349/06/186-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>