Лист Міністерства соціальної політики України “Про оплату праці стажиста” від 04.03.2014 р № 2107/0/14-14/021

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.03.2014 р № 2107/0/14-14/021

Про оплату праці стажиста

Міністерство соціальної політики України <…> повідомляє.

Для створення умов для отримання студентами вищих, учнями професійно-технічних навчальних закладів у вільний від навчання час досвіду по виконанню професійних завдань та обов’язків, удосконалення професійних знань, умінь і навичок, вивчення та освоєння нових технологій, техніки, придбання додаткових компетенцій, досвіду практичної роботи за обраною спеціальністю та сприяння їх працевлаштуванню після завершення навчання статтею 29 Закону України «Про зайнятість населення» їм надана можливість проходити стажування за професією (спеціальністю), за якою отримується освіту, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання. Порядок укладення договору про стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів на підприємствах, в установах і організаціях затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 20.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та зазначеною постановою Кабінету Міністрів України студенти (учні), які отримали професію (кваліфікацію), можуть проходити стажування на підприємствах, в організаціях, установах на підставі договорів про стажування, які передбачають можливість виконання професійних робіт. Роботодавець забезпечує оплату виконаних робіт на підставі акту здачі-приймання робіт. У такому випадку заробітна плата та інші виплати не виплачуються, а також не надаються щорічні відпустки.

У разі якщо стажування студента (учня) проводиться з метою придбання ним досвіду практичної роботи, а програма стажування передбачає тільки виконання ним професійних завдань і обов’язків на посаді, відповідної отриманої професії (кваліфікації), студент (учень) може проходити стажування на підставі строкового трудового договору , укладеного з роботодавцем.

Трудовий договір є угодою між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підпорядкуванням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язуються виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (стаття 21 Кодексу законів про працю України).

При укладанні трудового договору працівник перебуває з відповідним суб’єктом у трудових відносинах, в цьому випадку йому виплачується заробітна плата та інші виплати, надаються відпустки, в порядку та на умовах, визначених законодавством.

Заступник Міністра                                                                 Л. Дроздова

Лист Міністерства соціальної політики України “Про оплату праці стажиста” від 04.03.2014 р № 2107/0/14-14/021

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>