Лист Міністерства соціальної політики України “Про оплату праці слюсарів-сантехніків” від 16.12.2013 р. № 550/13/111-13

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.12.2013 р. № 550/13/111-13
Про оплату праці слюсарів-сантехніків
<…>
Кваліфікаційною характеристикою професії “Слюсар-сантехнік”, яка міститься у Випуску 42 “Оброблення металу” (розділ “Слюсарні та складальні роботи у виробництвах машин та устаткування” (книга 4)) Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства промислової політики України від 20.12.2001 р. № 263*, визначено рівень професійної підготовки робітника, який необхідно мати для виконання покладених на нього обов’язків, і вимоги до стажу роботи. Зокрема, для слюсаря-сантехніка 3 розряду передбачена повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-сантехніка 2 розряду не менше 1 року.
Відповідно до Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуску 1 “Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності” (розділ “Професії робітників”), затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 р. № 336, кваліфікаційні розряди підвищуються насамперед тим робітникам, які успішно виконують професійні завдання та обов’язки, норми праці і вимоги робітничої інструкцій та пройшли відповідне професійне навчання.
Присвоєння і підвищення кваліфікаційних розрядів робітникам здійснюють кваліфікаційні комісії в ході кваліфікаційної атестації. Присвоєння робітнику кваліфікаційного розряду або його підвищення здійснюється з урахуванням складності виконуваних ним робіт, які мають місце в цеху, на дільниці відповідного підприємства, установи, організації.
Отже, присвоєння наступного розряду слюсарю-сантехніку 2 розряду здійснюється в межах кваліфікаційних вимог відповідної кваліфікаційної характеристики шляхом підвищення кваліфікації з урахуванням стажу роботи.
Слід зазначити, що відповідно до Порядку ліцензування діяльності надання освітніх послуг, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р. № 1019, діяльність підприємств, організацій та установ з питань професійного навчання, яке передбачає видачу свідоцтва державного зразка, підлягає ліцензуванню. Не підлягають ліцензуванню послуги з підвищення кваліфікації, які не передбачають підвищення кваліфікаційного розряду, зокрема на курсах цільового призначення (наприклад, з питань безпеки праці, основ законодавства тощо).
Директор Департаменту
О. Товстенко
Лист Міністерства соціальної політики України “Про оплату праці слюсарів-сантехніків” від 16.12.2013 р. № 550/13/111-13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>