Лист Міністерства соціальної політики України “Про надання відпустки” від 10.02.2015 р № 52/13/116-15

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.02.2015 р № 52/13/116-15

Про надання відпустки

<…>

Відповідно до частини шостої статті 6 Закону України «Про відпустки» керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам надається щорічна основна відпустка тривалістю до 56 календарних днів у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України <…>.

Такий порядок визначено постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.1997 р № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним , науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам» (далі – Порядок),

Переліком посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000 р № 963, посада методиста віднесена до посад педагогічних працівників.

Згідно з розділом IV «Вищі навчальні заклади, заклади післядипломної освіти, професійно-технічні навчальні заклади» Додатки до Порядку методисту передбачено надання щорічної основної відпустки тривалістю 42 календарних дні.

Згідно Додатку до Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту та Мінфіну від 28.06.1993 р, № 43, не є сумісництвом педагогічна робота працівників навчальних закладів без заняття штатної посади на тому ж підприємстві, в установі, організації.

У цьому випадку трудовий договір на виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата цієї роботи проводиться понад основного посадового окладу в порядку, передбаченому відповідно для учителів, викладачів та керівників гуртків (за тарифікацією).

Пунктом 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 р № 102, визначено граничний обсяг цієї роботи.

Крім того, педагогічна робота, виконана в тому ж або іншому закладі, установі з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік, також не є сумісництвом.

Виконання цієї роботи допускається в робочий час з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати.

Таким чином, методист ПТНЗ, крім своєї основної роботи, може вести викладацьку роботу в цьому ж закладі освіти та здійснювати педагогічну роботу з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік.

Щорічна основна відпустка в такому випадку надається йому за посадою методиста тривалістю 42 календарних дні.

Якщо методист, крім своєї основної роботи, виконує в цьому ж закладі іншу регулярну оплачувану роботу на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на посаді викладача, то з цієї посади він також матиме право на щорічну основну відпустку тривалістю 56 календарних днів.

Слід зауважити, що відповідно до підпункту 79 пункту 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 р № 389/2011, Мінсоцполітики України інформує та надає в рамках своїх повноважень роз’яснення. Роз’яснення та листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони носять рекомендаційно-інформаційний характер.

Директор Департаменту                                            О. Товстенко

Лист Міністерства соціальної політики України “Про надання відпустки” від 10.02.2015 р № 52/13/116-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>