Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо розгляду звернення громадської організації “Всеукраїнський бухгалтерський клуб” від 19.08.2015 р. № 1067/13/84-15

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 19.08.2015 р. № 1067/13/84-15
Щодо розгляду звернення громадської організації “Всеукраїнський бухгалтерський клуб”
Департамент заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України розглянув пропозиції, затверджені резолюцією 9-го Всеукраїнського бухгалтерського конгресу <…>, та в межах повноважень повідомляє.
<…> На сьогодні компенсація середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється лише підприємствам, установам та організаціям, іншого законодавством не передбачено.
З метою поширення гарантій, встановлених статтею 119 Кодексу законів про працю України щодо збереження за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, місця роботи, посади і виплати середнього заробітку на працівників, які працюють у фермерських господарствах, сільськогосподарських виробничих кооперативах та у фізичних осіб – підприємців, Мінсоцполітики розроблено проект Закону України “Про внесення зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України”.
На сьогодні зазначений законопроект <…> направлено на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади.
Працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, здійснюється нарахування та виплата середнього заробітку, а потім підприємству проводиться компенсація витрат на виплату середнього заробітку зазначеної категорії працівників за рахунок бюджетних коштів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 р. № 105 затверджено Порядок виплати компенсації підприємствам, установам та організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період (далі – Порядок).
Відповідно до пункту 3 Порядку бюджетні кошти спрямовуються підприємствам, установам, організаціям на компенсацію витрат на виплату середнього заробітку мобілізованим працівникам, які працювали на таких підприємствах, в установах, організаціях на час призову на військову службу, не більше одного року (з дати про призов на військову службу під час мобілізації).
Відповідно до частини сьомої статті 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464 <…> не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Заступник директора
Департаменту заробітної плати та
умов праці – начальник відділу

А. Литвин

Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо розгляду звернення громадської організації “Всеукраїнський бухгалтерський клуб” від 19.08.2015 р. № 1067/13/84-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>