Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо відмови у прийнятті на роботу” від 28.02.2013 р. № 292/021/106-13

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 28.02.2013 р. № 292/021/106-13
Щодо відмови у прийнятті на роботу

Департамент ринку праці та зайнятості Міністерства соціальної політики України в межах компетенції розглянув звернення і повідомляє.

Відповідно до Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Гарантії при укладенні, зміні та припиненні трудового договору визначаються статтею 22 КЗпП України, відповідно до якої забороняється необгрунтована відмова в прийомі на роботу. Зокрема, не допускається пряме чи непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об’єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання.

Крім того, частиною третьою цієї статті зазначено, що вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров’я працівника можуть встановлюватись законодавством України.

Зокрема, як приклад вимоги, які повинні дотримуватися роботодавці при прийомі громадян на роботу, встановлені:

статтею 24 КЗпП України забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я;

статтею 12 Закону України “Про державну службу” визначено обмеження, пов’язані з прийняттям на державну службу;

спеціальні вимоги при прийомі на роботу щодо утворення та кваліфікаційних вимог (стаття 74 Основ законодавства України про охорону здоров’я; стаття 64 Закону України “Про судоустрій і статус суддів”, стаття 3 Закону України “Про нотаріат”, тощо.).

Директор Департаменту
ринку праці та зайнятості
М. Лазебна
Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо відмови у прийнятті на роботу” від 28.02.2013 р. № 292/021/106-13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>