Лист Міністерства регіонального розвитку і будівництва України “Про застосування типових форм первинних облікових документів у будівництві” від 09.03.2010 р. № 12/19-2-9-21-2368

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 09.03.2010 р. № 12/19-2-9-21-2368

ТОВ “ЛІГА ЗАКОН”

Про застосування типових форм первинних облікових документів у будівництві

Міністерство регіонального розвитку та будівництва розглянуло лист товариства щодо застосування типових форм первинних облікових документів у будівництві і повідомляє.

Типові форми первинних облікових документів у будівництві “Акт приймання виконаних будівельних робіт” (типова форма № КБ-2в) та “Довідка про вартість виконаних будівельних робіт та витрати” (типова форма № КБ-3), затверджені наказом Мінрегіонбуду від 4 грудня 2009 року № 554, приведені у відповідність до вимог чинного законодавства. Зазначені типові форми підлягають обов’язковому застосуванню при проведенні взаєморозрахунків за виконані роботи між замовниками та виконавцями робіт з будівництва, що здійснюється за рахунок бюджетних коштів та коштів підприємств, установ і організацій державної власності.

Відповідно до підпункту “е” пункту 5 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.92 № 731 (із змінами), не підлягають державній реєстрації форми звітності, у тому числі щодо державних статистичних спостережень, адміністративних даних та інші.

По об’єктах, будівництво яких здійснюється за рахунок інших джерел фінансування, типові форми застосовуються відповідно до умов договору підряду.

 

Перший заступник Міністра                                                                               А. В. Беркута

 

 

* * *

ТОВ “ЛІГА ЗАКОН”

ЛИСТ

від 22.01.2010 р. № 44

Міністерству регіонального розвитку та будівництва України

вул. Велика Житомирська, 9, м. Київ, 01025

Компанія “ЛІГА ЗАКОН” просить надати роз’яснення з наступного питання:

Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України від 04.12.2009 р. № 554 затверджено форми:

• Акта приймання виконаних будівельних робіт (типова форма № КБ-2в);

• Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (типова форма № КБ-3).

Згаданий наказ не було зареєстровано у Міністерстві юстиції України.

Згідно із п. 4 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою КМУ від 28.12.92 р. № 731, державній реєстрації підлягають нормативно-правові акти будь-якого виду (постанови, накази, інструкції тощо), якщо в них є одна або більше норм, що мають міжвідомчий характер, тобто є обов’язковими для інших міністерств, органів виконавчої влади, а також органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що не входять до сфери управління органу, який видав нормативно-правовий акт.

Чи визначає вищевикладене, що типові форми № КБ-2в та № КБ-3 не є обов’язковими для застосування підприємствами, що не входять до сфери управління Міністерства регіонального розвитку та будівництва України (тобто підприємствами недержавної форми власності без залучення бюджетних коштів)?

Заздалегідь дякуємо за надане роз’яснення.

Керівник центру аналізу та підготовки

матеріалів бухгалтерської тематики                                                                Н. Близнюк

Лист Міністерства регіонального розвитку і будівництва України “Про застосування типових форм первинних облікових документів у будівництві” від 09.03.2010 р. № 12/19-2-9-21-2368

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>