Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Щодо фінансування робіт з капітального ремонту будинку” від 29.07.2015 р. № 8/9-2218-15

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики
ЛИСТ
від 29.07.2015 р. № 8/9-2218-15
Щодо фінансування робіт з капітального ремонту будинку
Департамент систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розглянув лист <…> щодо фінансування робіт з капітального ремонту будинку і повідомляє.
Згідно з пунктом 2 частини першої статті 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники зобов’язані забезпечувати технічне обслуговування та у разі необхідності проведення поточного і капітального ремонту спільного майна багатоквартирного будинку.
Тож, проведення капітального ремонту будинку та його фінансування є обов’язком співвласників багатоквартирного будинку (власників квартир та нежитлових приміщень у цьому будинку).
Статтею 12 цього Закону встановлено, що витрати на управління багатоквартирним будинком включають, зокрема, витрати на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічною переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку.
Витрати на управління багатоквартирним будинком розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
Зобов’язання із здійснення витрат на управління багатоквартирним будинком у разі здачі в найм (оренду) квартир та/або нежитлових приміщень. державної або комунальної власності несуть наймачі (орендарі) таких квартир та/або приміщень.
Отже, за рішенням зборів співвласників може бути визначений інший (не пропорційно часток співвласника) порядок розподілу витрат на проведення капітального ремонту. Зобов’язання із здійснення витрат, у т.ч. на проведення капітального ремонту будинку незалежно від того чи перебуває будинок на балансі комунального підприємства в обов’язковому порядку несуть наймачі (орендарі) квартир та/або приміщень державної чи комунальної власності.
При цьому окремо зазначаємо, що частиною сьомою статті 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» передбачено що колишні власники (їх правонаступники), які володіли багатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов’язані брати участь у фінансуванні їх ремонту та сприяти організації його проведення.
Враховуючи, що «колишніми власниками» у розумінні нього Закону є територіальні громади та держава, механізми виділення бюджетних коштів на проведення робіт з капітального ремонту будинків не скасовується. Органи місцевого самоврядування і надалі можуть (і мають) приймати участі, у фінансуванні капітального ремонту будинків згідно з прийнятими відповідними програмами. Прийняття місцевої програми щодо співфінансування органом місцевого самоврядування як «колишнім власником» робіт з капітального ремонту не потребує прийняття окремого рішення з цього питання загальними зборами співвласників будинку. При цьому, розмір (сума) співфінансування та/або перелік робіт, які виконуватимуться за рахунок коштів такої програми, має визначатися з урахуванням рішення загальних зборів про проведення капітального ремонту.
Зазначаємо, що зобов’язання із здійснений витрат на управління будинком (у т.ч. на проведення капітального ремонту), які в порядку зазначених статей 7 і 12 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» несуть наймачі (орендарі) квартир та/або приміщень державної чи комунальної власності, виконуються окремо і незалежно від зобов’язання органу місцевого самоврядування як «колишнього власника» брати участь, у фінансуванні капітального ремонту будинку (у т.ч. шляхом затвердження відповідних місцевих програм).
Щодо затвердження порядку списання з балансу міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними підприємствами та органами місцевого самоврядування багатоквартирних будинків, у яких розташовані приміщення приватної та інших форм власності, згідно із Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» повідомляємо, що Мінрегіоном підготовлено відповідний проект акта Уряду, який найближчим часом буде направлений на погодження до заінтересованих центральних органів виконавчої влади та розміщений на сайті Міністерства для громадського обговорення.
Заступник директора Департаменту
В. В. Токаренко
Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України “Щодо фінансування робіт з капітального ремонту будинку” від 29.07.2015 р. № 8/9-2218-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>