Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах” від 23.05.2008 р. № 273/020/99-08

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 23.05.2008 р. № 273/020/99-08
Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах
У Департаменті політики державного соціального страхування Мінпраці розглянуто ваше звернення щодо виплати допомоги по вагітності та пологах.
Згідно з частиною 8 статті 2 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” (далі – Закон) страховий випадок – подія, з настанням якої виникає право застрахованої особи або членів її сім’ї на отримання матеріального забезпечення (у тому числі допомоги по вагітності та пологах) або соціальних послуг за цим Законом.
З дня, зазначеного у листку непрацездатності, виданого у зв’язку з вагітністю та пологами, застрахована особа знаходиться у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, і саме з цього дня у застрахованої особи виникає право на одержання допомоги по вагітності та пологах.
Таким чином, страховий випадок у застрахованої особи виникає з дня надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за медичним висновком, зазначеного у листку непрацездатності, а не з дня, коли застрахована особа вирішила припинити працювати і піти у зазначену відпустку за власною заявою.
Скористатися своїм правом на матеріальне забезпечення, тобто звернутися за призначенням допомоги, або продовжувати працювати ще деякий час після надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами застрахована особа вирішує особисто. У будь-якому випадку, у разі звернення такої особи за призначенням допомоги, розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата для розрахунку допомоги по вагітності та пологах, відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, із змінами, є останні 6 календарних місяців (з першого до першого числа), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок, тобто, місяцю, в якому у застрахованої особи настало право на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами за медичним висновком.
У наведеному прикладі застрахованій особі видали листок непрацездатності 24 березня 2008 року, але вона за власним бажанням працювала по 31 березня 2008 року і фактично пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з 1 квітня 2008 року. У даному випадку розрахунковим періодом для обчислення середньої заробітної плати для розрахунку допомоги по вагітності та пологах є вересень 2007 року – лютий 2008 року. Застосування іншого розрахункового періоду є порушенням норм зазначеного Порядку.
Заступник директора департаменту
політики державного соціального
страхування

О. Постоюк

Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах” від 23.05.2008 р. № 273/020/99-08

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>