Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо індексації грошових доходів” від 15.02.2010 р. № 19/10/136-10

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 15.02.2010 р. № 19/10/136-10

Щодо індексації грошових доходів

Департамент стратегії соціального розвитку Міністерства праці та соціальної політики України розглянув <…> запит щодо індексації грошових доходів і повідомляє.

Оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти здійснюється згідно з Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102.

Згідно з п. 63 зазначеної Інструкції оплата праці педагогічних працівників установ і закладів освіти провадиться виходячи із встановлених ставок заробітної плати (посадових окладів) з урахуванням підвищень, фактичного обсягу педагогічної роботи, доплат та надбавок.

Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (зі змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. № 690, від 11.07.2007 р. № 913 та від 12.03.2008 р. № 170), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Пунктом 5 Порядку передбачено, що місяць, в якому відбулося підвищення грошових доходів населення за рахунок його постійних складових, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Грошові доходи, одержані за цей місяць, не індексуються. З наступного за базовим місяця наростаючим підсумком розраховується індекс для проведення подальшої індексації.

Отже, місяць підвищення доходу відповідно до п. 5 Порядку, вважається базовим у разі зростання виплат, визначених у пункті 2 цього Порядку, які не мають разового характеру.

Враховуючи зазначене, якщо при збільшенні педагогічного навантаження відбувається підвищення грошових доходів працівника на постійній основі, то місяць, у якому мало місце таке збільшення, можна вважати базовим для проведення індексації.

Також можна вважати базовим місяць, у якому грошовий дохід працівника збільшено за рахунок встановлення доплати за класне керівництво та за завідування кабінетом на постійній основі.

Одночасно повідомляємо, у разі коли сума підвищення доходу менша від суми індексації, нарахованої відповідно до цього Порядку, подальша індексація проводиться за прикладом, наведеним у додатку 4, який передбачає порівняння сум підвищення заробітної плати із сумами індексації, які вже нараховувалися. При цьому для порівняння використовується заробітна плата в розрахунку за повний відпрацьований місяць.

У разі виходу працівниці на роботу з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, базовим місяцем при проведенні індексації вважається місяць, в якому відбулося останнє підвищення заробітної плати на посаді, яку вона займає.

Директор Департаменту
стратегії соціального розвитку                                                             В. Латік
Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо індексації грошових доходів” від 15.02.2010 р. № 19/10/136-10

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>