Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо визначення мінімального страхового внеску” від 12.04.2011 р. № 129/18/99-11

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.04.2011 р. № 129/18/99-11
Щодо визначення мінімального страхового внеску
Департамент соціального партнерства і загальнообов’язкового державного соціального страхування Міністерства розглянув ваш лист та повідомляє.
Згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 № 2240-III (далі – Закон № 2240) страховий стаж – це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або нею страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
У разі якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків менша, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу за формулою, наведеною у частині третій статті 7 Закону № 2240.
Для розрахунку за зазначеною формулою використовується сума єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, сплаченого за відповідний місяць, та мінімальний розмір страхового внеску за відповідний місяць.
Мінімальний страховий внесок визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата, та підлягає сплаті щомісяця.
Оскільки розмір єдиного внеску встановлено для категорій платників, визначених Законом України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.2010 № 2464-VI, мінімальний страховий внесок визначається з урахуванням категорії платника, до якої належить працівник.
Заступник директора Департаменту
соціального партнерства і загальнообов’язкового
державного соціального страхування
О. Постоюк
Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо визначення мінімального страхового внеску” від 12.04.2011 р. № 129/18/99-11

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>