Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо перенесення робочих днів за рахунок святкових” від 07.04.2011 р. № 77/13/133-11

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.04.2011 р. № 77/13/133-11
Щодо перенесення робочих днів за рахунок святкових
У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто звернення <…> і повідомляється.
З метою створення сприятливих умов для святкування та раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України періодично приймає розпорядження щодо перенесення робочих днів.
Зазначені розпорядження Кабінету Міністрів України мають рекомендаційний характер і дають можливість відповідним чином змінювати дні роботи, проте роботодавцю надано право самостійно приймати рішення про перенесення робочих днів. Тому всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу та оплати лікарняних мають провадитись на підставі прийнятого на підприємстві рішення щодо перенесення днів, тобто згідно з графіком роботи підприємства.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 15.11.2010 р. № 2130-р “Про перенесення робочих днів у 2011 році” для працівників, яким встановлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, передбачено перенести робочі дні з понеділка 7 березня на суботу 12 березня та з понеділка 27 червня на суботу 25 червня.
Оскільки зазначене розпорядження має рекомендаційний характер, рішення про перенесення робочих днів приймається роботодавцем самостійно шляхом видання наказу чи іншого розпорядчого документа.
Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства, установи, організації та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів.
Проте зазначене рішення не спричиняє зменшення тривалості робочого часу впродовж року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів і т. п.
Відповідно до зазначеного всі дії щодо надання відпусток, виходу на роботу мають здійснюватися по зміненому у зв’язку з перенесенням робочих днів графіка роботи підприємства.
Якщо на підприємстві, в установі, організації наказом роботодавця день 7 березня 2011 року був встановлений вихідним, а день – 12 березня 2011 року – робочим, то працівники, які перебували в установлений наказом вихідний день у відпустках (на лікарняному), мають працювати відповідно до встановленого графіка робочого часу, тобто день – 12 березня 2011 року для них має бути робочим.
При цьому тривалість встановленого робочого дня у суботу має дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.
загрузка…

На підставі наказу про перенесення робочих днів у табелі обліку використання робочого часу день – 7 березня має відмічатися як вихідний, а 12 березня як робочий (проставляються години (дні) роботи).

 

Якщо працівник був відсутній на роботі у встановлений робочий день без поважної причини, то це може кваліфікуватися як прогул. Відсутність працівника на роботі у робочі дні з поважної причини має підтверджуватись відповідним документом (листок непрацездатності, наказ про надання відпустки і т. п.).

 

Директор Департаменту                                               О. Товстенко

 

загрузка…

Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо перенесення робочих днів за рахунок святкових” від 07.04.2011 р. № 77/13/133-11

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>