Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо правильності проведення обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки” від 22.12.2005 р. № 717/018/84-05

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 22.12.2005 р. № 717/018/84-05
Щодо правильності проведення обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки
Відділ організації заробітної плати та удосконалення законодавства з оплати праці розглянув лист щодо правильності проведення обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки та повідомляє.
Обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки провадиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок).
Пунктом 2 Порядку визначено, що обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю, в якому провадиться виплата компенсації за невикористані дні відпустки.
Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується компенсація за невикористані відпустки. Тобто працівником має бути відпрацьований повністю календарний місяць.
У наведеному в листі випадку працівник влаштувався на роботу 17 жовтня 2005 року, а 23 листопада п. р. звільнився з підприємства. Отже, розрахункового періоду (повністю відпрацьованого календарного місяця з 1 по 1 число), виходячи із заробітної плати якого необхідно провадити обчислення середньої заробітної плати, у наведеному випадку немає.
Пунктом 7 Порядку передбачено, що нарахування виплат для виплати компенсації за невикористані відпустки провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням 12 календарних місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року або меншого відпрацьованого періоду, за винятком святкових і неробочих днів, установлених законодавством (стаття 73 КЗпП України). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.
Згідно з пунктом 4 Порядку, якщо працівник протягом розрахункового періоду не мав заробітку (випадок, наведений у листі, коли працівник влаштувався на роботу 17 жовтня 2005 року, а 23 листопада п. р. звільнився з підприємства), то обчислення середньої заробітної плати провадиться виходячи з окладу (тарифної ставки), встановленого у трудовому договорі на момент проведення обчислення середньої заробітної плати.
Заступник директора
департаменту – начальник відділу
Л. Колеснікова-Гузевата
Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо правильності проведення обчислення середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані дні щорічної відпустки” від 22.12.2005 р. № 717/018/84-05
Tagged on:

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>