Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо обчислення страхового стажу” від 16.04.2010 р. № 130/18/153-10

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.04.2010 р. № 130/18/153-10
Щодо обчислення страхового стажу

<…>

Відповідно до частини першої статті 7 Закону N 2240 до страхового стажу зараховується період (сума періодів), протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і сплачує або за неї сплачуються страхові внески до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в порядку, встановленому законодавством. До страхового стажу зараховуються періоди тимчасової втрати працездатності, перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами та час перебування застрахованої особи у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також періоди одержання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування, крім пенсій усіх видів.

До періодів одержання виплат за окремими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відносяться періоди отримання допомоги по тимчасовій втраті працездатності за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, а також періоди отримання допомоги по безробіттю за час перебування у центрі зайнятості.

Також до страхового стажу зараховується загальний трудовий стаж особи до введення в дію зазначеного Закону в порядку та на умовах, передбачених законодавством, яке діяло раніше.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.98 р. N 1658 було затверджено Правила обчислення загального трудового стажу для призначення працівникам допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Згідно з пунктом 4 цих Правил до загального трудового стажу зараховувалась служба у Збройних Силах, Національній гвардії, Прикордонних військах, СБУ, внутрішніх військах МВС, військах цивільної оборони та інших військових формуваннях, утворених відповідно до законів України, а також в органах внутрішніх справ.

Час служби у Збройних Силах України після 28 лютого 2001 року (дати набрання чинності Закону N 2240) не зараховується до страхового стажу застрахованої особи.

<…>

Заступник директора Департаменту
соціального партнерства
і загальнообов’язкового державного
соціального страхування
О. Постоюк
Лист Міністерства праці та соціальної політики України “Щодо обчислення страхового стажу” від 16.04.2010 р. № 130/18/153-10

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>