Лист Міністерства освіти і науки України “Щодо правопорушень під час вступної кампанії” № 1/11-12412 від 01.08.2013

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
№ 1/11-12412 від 01.08.2013
Керівникам вищих навчальних закладів
усіх форм власності і підпорядкування
Щодо правопорушень під час вступної кампанії
Протягом першого етапу вступної кампанії з 1 по 31 липня 2013 року, під час прийому документів до вищих навчальних закладів України правоохоронними органами встановлено кілька фактів отримання працівниками вищих навчальних закладів неправомірної вигоди за встановлення несанкціонованих преференцій під час конкурсного відбору до вищих навчальних закладів України. За цими фактами порушено кримінальні провадження.
З метою запобігання правопорушенням під час вступної кампанії та посилення роботи щодо профілактики та викорінення проявів посадових  зловживань,  хабарництва та інших негативних явищ у сфері освіти, наголошую на необхідності забезпечити:
прозорість вступної кампанії шляхом висвітлення її перебігу та результатів на офіційних веб-сайтах і на стендах приймальних комісій, доступних широкій громадськості;
організацію інформування вступників про номери телефонів довіри обласних управлінь внутрішніх справ,  за якими, у разі вимагання хабарів, можна повідомити про злочин.
відповідальність керівників структурних підрозділів навчальних закладів, працівників приймальних та відбіркових комісій за дотримання вимог під час проведення вступних екзаменів та формування конкурсних рейтингових списків;
залучення громадськості та представників студентського самоврядування до спостереження за перебігом вступної кампанії 2013 року;
невідкладне інформування Міністерства освіти і науки, інших міністерств і відомств,  що мають у своєму підпорядкуванні вищі навчальні заклади,  про випадки хабарництва та зловживань, а також про  вжиті  заходи  щодо  запобігання  зазначеним  явищам  у вищих навчальних закладах.
Враховуючи суспільну важливість завершального етапу вступної кампанії 2013 року, попереджаю керівників вищих навчальних закладів про особисту відповідальність щодо забезпечення достовірності рейтингових списків та порушення під час підготовки наказів про зарахування.
Наголошую на недопущення зарахування за відсутності ліцензії або з перевищенням встановленого ліцензованого обсягу, відмови у рекомендації до зарахування та зарахуванні поза конкурсом особам, які мають на це право, порушень норм ступеневої освіти у частині зарахування за невідповідними напрямами підготовки, самовільного перерозподілу місць державного замовлення між напрямами, спеціальностями або його невиконання тощо.
У разі встановлення порушень Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2013 році накази про зарахування будуть скасовані, неправомірно зараховані студенти не отримають студентські квитки, а винуватці допущених правопорушень будуть притягнуті до відповідальності.
Перший заступник Міністра                   Є. М. Суліма
Лист Міністерства освіти і науки України “Щодо правопорушень під час вступної кампанії” № 1/11-12412 від 01.08.2013

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>