Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України “Щодо права аспіранта працювати та отримувати академічну стипендію” від 27.02.2012 р. № 10/4-107

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.02.2012 р. № 10/4-107
Щодо права аспіранта працювати та отримувати академічну стипендію
Розглянувши звернення <…> щодо права аспіранта працювати на повний розмір ставки та отримувати академічну стипендію, Міністерство повідомляє.
Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.99 р. № 309 затверджено Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів, що регламентує діяльність у галузі підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів і є обов’язковим для всіх вищих навчальних закладів та наукових установ України незалежно від їх підпорядкованості та форми власності.
Відповідно до цього Положення навчання в аспірантурі може бути з відривом від виробництва (денна форма) і без відриву від виробництва (заочна форма). Термін навчання в аспірантурі з відривом від виробництва не перевищує трьох років, а без відриву від виробництва – чотирьох років. Аспірантам, які навчаються з відривом від виробництва, призначається стипендія, а тим, які навчаються без відриву від виробництва, стипендія не виплачується, і вони отримують заробітну плату на своєму місці роботи.
У пункті 15 Положення зазначено, що аспіранти мають право на роботу за сумісництвом відповідно до законодавства України.
Умови роботи за сумісництвом регламентовано постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.93 р. № 245 “Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій” та спільним наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43 “Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій”.
При цьому тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.
Заступник Міністра –
керівник апарату
П. Куліков
Лист Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України “Щодо права аспіранта працювати та отримувати академічну стипендію” від 27.02.2012 р. № 10/4-107

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>