Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо деяких питань оплати праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування” від 26.03.2015 р. № 10.03.67/9344

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 26.03.2015 р. № 10.03.67/9344
Щодо деяких питань оплати праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування
Міністерством охорони здоров’я України розглянуто лист <…> щодо деяких питань оплати праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування та у межах компетенції повідомляється.
Організаційні питання та фінансово-матеріальне забезпечення інтернатури врегульовані Положенням про спеціалізацію (інтернатуру) випускників вищих медичних і фармацевтичних закладів освіти III – IV рівня акредитації медичних факультетів університетів, затвердженим наказом МОЗ України від 19.09.96 р. № 291(далі – Положення № 291).
Під час стажування в базовому закладі охорони здоров’я лікар-інтерн працює під керівництвом-лікаря, призначеного його безпосереднім керівником (п. 4.2 Положення № 291).
Керівник лікарів-інтернів на базі стажування призначається наказом управління охорони здоров’я за погодженням з деканатом (відділом) інтернатури вищого навчального закладу з числа спеціалістів вищої або першої кваліфікаційної категорії (переважно завідувач профільного відділення) з розрахунку на одного керівника не більше ніж 7 лікарів-інтернів (пп. 3.8.1 Положення № 291).
Відповідно до п. 7.7 Положення № 291 оплата за керівництво підготовкою лікарів-інтернів здійснюється їх керівникам за час роботи на базах стажування згідно з чинним законодавством, а саме Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.93 р. № 93 (далі – Положення № 93).
Оплату праці безпосередніх керівників практики (у тому числі інтернатури) проводять згідно з чинними ставками погодинної оплати праці працівників, зайнятих в усіх галузях народного господарства, за проведення навчальних занять з розрахунку 1 година на одного студента на тиждень (п. 5.3 Положення № 93 з урахуванням наказу Міносвіти від 20.12.94 р. № 351).
Розміри погодинних ставок працівників усіх галузей економіки за проведення навчальних занять наведено у додатку 16 до наказу Міністерства освіти і науки України “Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ” від 26.09.2005 р. № 557 (далі – наказ № 557). Вони встановлені у відсотках до окладу (ставки) працівника I тарифного розряду.
Оскільки керівники спеціалізації лікарів-інтернів на базах стажування перебувають у трудових відносинах із закладом охорони здоров’я – базою стажування, оплата праці цих керівників здійснюється базою стажування відповідно до наказу № 557.
Фінансування підготовки лікарів-спеціалістів (контрактників) в інтернатурі для закладів охорони здоров’я інших міністерств, відомств, організацій, підприємств, інших закладів, незалежно від форм власності, проводиться за рахунок їх коштів на договірних умовах.
Відповідно до п. 7.10 Положення № 291 проходження інтернатури лікарями (провізорами) проводиться на умовах договорів, що укладаються між Міністерством охорони здоров’я України, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних та Київської міської держадміністрацій, вищим закладом освіти та юридичними і фізичними особами, які будуть фінансувати навчання в інтернатурі, якщо ці лікарі (провізори):
закінчили недержавні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III – IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів
або закінчили державні вищі медичні (фармацевтичні) заклади освіти III – IV рівнів акредитації, медичні факультети університетів, навчаючись в них за кошти юридичних та фізичних осіб,
або прийняті на роботу в недержавні заклади охорони здоров’я (недержавні фармацевтичні установи, підприємства),
або мають сертифікат лікаря (провізора) – спеціаліста і бажають отримати іншу спеціальність за відсутності потреби в такому спеціалісті з боку закладу (установи) охорони здоров’я.
У такому разі оплата праці керівників спеціалізації лікарів-інтернів на базах стажування здійснюється базою стажування відповідно до наказу № 557 за рахунок зазначених вище коштів.
Принагідно повідомляємо, відповідно до Плану заходів МОЗ України для реалізації положень Закону України “Про вищу освіту”, затвердженого наказом МОЗ України від 29.09.2014 р. № 678, МОЗ України опрацьовує проект нового Положення про інтернатуру.
Перший заступник Міністра
О. Павленко
Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо деяких питань оплати праці керівників лікарів-інтернів на базах стажування” від 26.03.2015 р. № 10.03.67/9344

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>