Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо розмежування повноважень між рівнями надання допомоги” від 25.02.2015 р. № 10.03.67/5856

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 25.02.2015 р. № 10.03.67/5856
Щодо розмежування повноважень між рівнями надання допомоги
Міністерство охорони здоров’я України розглянуло лист <…> щодо розмежування повноважень між рівнями надання допомоги та належного фінансування закладів охорони здоров’я, зокрема, <…> обласна клінічна психіатрична лікарня <…>, та у межах компетенції повідомляє.
Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами визначені у статті 86 Бюджетного кодексу України, якою визначено, що розмежування видів видатків між місцевими бюджетами здійснюється на основі принципу субсидіарності з урахуванням критеріїв повноти надання гарантованих послуг та наближення їх до безпосереднього споживача. Відповідно до цих критеріїв види видатків поділяються на такі групи:
1) перша група – видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують необхідне першочергове надання гарантованих послуг і які розташовані найближче до споживачів;
2) друга група – видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують надання основних гарантованих послуг для всіх громадян України;
3) третя група – видатки на функціонування бюджетних установ та реалізацію заходів, які забезпечують гарантовані послуги для окремих категорій громадян, або реалізацію програм, потреба в яких існує в усіх регіонах України.
Видатки першої групи здійснюються з бюджетів сіл, їх об’єднань, селищ, міст.
Видатки другої групи здійснюються з бюджетів міст республіканського – Автономної Республіки Крим, та міст обласного значення, а також районних бюджетів.
Видатки третьої групи здійснюються з обласних бюджетів.
Також статтею 93 Бюджетного кодексу передбачено, що міська рада (міста обласного значення) може передати кошти на здійснення окремих видатків місцевих бюджетів обласній раді у вигляді міжбюджетного трансферту відповідно до обласного бюджету.
Передача коштів між місцевими бюджетами здійснюється на підставі рішень відповідних місцевих рад, прийнятих кожною із сторін, і укладання договору. Усі договори про передачу коштів між місцевими бюджетами згідно з такими рішеннями укладаються до 1 серпня року, що передує плановому.
Якщо на території міста (зокрема, обласного значення) недостатньо бюджетних установ, інших суб’єктів господарювання комунальної власності, які забезпечують надання гарантованих послуг, визначених пунктом 2 частини першої статті 86 цього Кодексу, в обсязі, визначеному фінансовими нормативами бюджетної забезпеченості, обрахований обсяг видатків на здійснення цих послуг враховується при визначенні міжбюджетного трансферту бюджету, з якого утримуються бюджетні установи, що надають гарантовані послуги.
Що стосується, зокрема, психіатричної допомоги жителям міста, зазначаємо, що розділом II “Штатні нормативи медичного і педагогічного персоналу психоневрологічних диспансерних відділень (кабінетів) у складі міських поліклінік або лікарень в містах” наказу МОЗ України від 23.02.2000 р. № 33 “Про штатні нормативи та типові штати закладів охорони здоров’я” передбачено, що посади медичного персоналу психоневрологічних диспансерних відділень (кабінетів) установлюються в штаті однієї з міських поліклінік або лікарень за відсутності в місті (міському адміністративному районі) психоневрологічного диспансеру.
Заступник Міністра -
керівник апарату
А. Терещенко
Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо розмежування повноважень між рівнями надання допомоги” від 25.02.2015 р. № 10.03.67/5856

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>