Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам ВНЗ” від 27.01.2015 р. № 10.02.11/Д-208/857-зв

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 27.01.2015 р. № 10.02.11/Д-208/857-зв
Щодо надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам ВНЗ
Фінансово-економічний департамент Міністерства охорони здоров’я України на запит щодо надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, у межах компетенції повідомляє.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 “Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілю, передбачено надання одноразової адресної грошової допомоги у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати у порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я України за погодженням з Міністерством фінансів України.
Порядок надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів, затверджено наказом Міністерства охорони здоров’я України від 28.05.2012 р. № 390 “Про затвердження Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного та фармацевтичного профілів” (далі – Порядок № 390).
Відповідно до пункту 1 Порядку № 390 одноразова адресна грошова допомога надається випускникам денної форми навчання, якщо вони:
• навчались за державним замовленням у вищих навчальних закладах I – IV рівнів акредитації державної та комунальної форм власності незалежно від підпорядкування;
• здобули освіту за напрямами і спеціальностями медичного і фармацевтичного профілів;
• уклали у поточному році на строк не менше як три роки договір про роботу.
Пунктами 1.1 та 1.2 Порядку № 390 уточнено посади та розташування закладів охорони здоров’я, при укладанні договору з якими надається право на отримання допомоги, а саме:
• у закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу на посадах: молодших спеціалістів з медичною (фармацевтичною) освітою; лікарів (провізорів), яким після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію спеціаліста певного фаху;
• в інших закладах охорони здоров’я на посадах: лікарів загальної практики – сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних і лікарів-терапевтів дільничних, яким після закінчення інтернатури присвоєно кваліфікацію спеціаліста відповідного фаху.
Для отримання допомоги згідно із пунктом 4 Порядку № 390 випускники до 10 жовтня подають до вищого навчального закладу:
• заяви про надання допомоги;
• копії трудових книжок та договору про роботу в закладах охорони здоров’я, що розташовані у сільській місцевості та селищах міського типу, а також про роботу в інших закладах охорони здоров’я на посадах лікарів загальної практики – сімейних лікарів, лікарів-педіатрів дільничних і лікарів-терапевтів дільничних.
Нарахування допомоги здійснюється вищими навчальними закладами на підставі наказу, що видається після затвердження кількості випускників, яким надається допомога, а також на підставі поданих випускником документів.
Допомога надається у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, розмір якої встановлюється Законом України “Про Державний бюджет України” на відповідний рік.
Виплата такої допомоги здійснюється до кінця поточного року (п. 4 Порядку № 390).
В. о. директора Департаменту
А. Купліванчук
Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо надання одноразової адресної грошової допомоги випускникам ВНЗ” від 27.01.2015 р. № 10.02.11/Д-208/857-зв

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>