Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо доплати за науковий ступінь та оплати курсів підвищення кваліфікації” від 30.04.2013 р. № 10.01.07/1473/12780

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 30.04.2013 р. № 10.01.07/1473/12780

Щодо доплати за науковий ступінь та оплати курсів підвищення кваліфікації

Міністерство охорони здоров’я України на звернення <…> щодо деяких питань оплати праці повідомляє.
Відповідно до пункту 3.3 розділу “Доплати” спільного наказу Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров’я України від 5 жовтня 2005 року № 308/519 “Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення” працівникам установлюється доплата за науковий ступінь кандидата наук у граничному розмірі 15 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати).
Зазначена доплата встановлюється працівникам, якщо їх діяльність за профілем (медична, фармацевтична, наукова тощо) збігається з наявним науковим ступенем.
Відповідність наукового ступеня профілю діяльності працівника на займаній посаді визначається керівником установи, закладу.
Документи, що засвідчують наявність наукового ступеня, повинні відповідати нормам та вимогам, передбаченим законодавством.
Доплати за науковий ступінь провадяться як за основною роботою, так і за сумісництвом залежно від обсягу фактично виконаної роботи.
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2011 р. № 524 “Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери” (далі – постанова № 524) за медичними і фармацевтичними працівниками державних та комунальних закладів (установ), які направляються до закладів післядипломної освіти для підвищення кваліфікації, підготовки і перепідготовки, зберігається середня заробітна плата за кожним місцем роботи згідно із законодавством.
Середня заробітна плата обчислюється з урахуванням Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі – Порядок).
Згідно з п. 10 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43, при обчисленні середнього заробітку медичним і фармацевтичним працівникам лікувально-профілактичних та санітарно-епідеміологічних установ охорони здоров’я заробітна плата враховується на всіх місцях роботи.
Тому якщо в період курсів підвищення кваліфікації медичний працівник має можливість працювати за сумісництвом та отримувати заробітну плату за цей час, то при обчисленні середнього заробітку на час курсів враховується заробітна плата лише за основним місцем роботи.
Заступник Міністра -
керівник апарату                           Р. Богачев
Лист Міністерства охорони здоров’я України “Щодо доплати за науковий ступінь та оплати курсів підвищення кваліфікації” від 30.04.2013 р. № 10.01.07/1473/12780

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>